Çözüldü XML Dosyasından Excele veri alma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan umit1907
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

umit1907

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar,
Ekte @Feyzullah hocamın yazdığı bir kod var burda XML alanları nereden aldığını bulamadım birde. Birde her satırın karşısına fatura numarasını yazdırmak için kodlarda hangi alanı değiştirmem gerekir.

Ekli dosyalar

XML olayıyla pek ilgilenmişliğim yok ama bir şey sorayım.
Fatura satırlarının hepsinde FATURA NO bilgisinin gelmesi ve mevcut tabloya ek sütun olarak
G sütununa süregelen toplam tutarının (tabii ki her fatura değişiminde sıfırlanarak) yazılması yeterli midir?

.

XML olayıyla pek ilgilenmişliğim yok ama bir şey sorayım.
Fatura satırlarının hepsinde FATURA NO bilgisinin gelmesi ve mevcut tabloya ek sütun olarak
G sütununa süregelen toplam tutarının (tabii ki her fatura değişiminde sıfırlanarak) yazılması yeterli midir?
dediğinizde olabilir abi ama ben bu XML'deki yapıyı anlamadım bir çok yerde cbc:ID diye tag var fakat VBA daki kodlarda hangi Alandaki ID alıyor onu çözemedim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.webp
    Screenshot_1.webp
    55.1 KB · Görüntüleme: 35
For Each invoiceSatir In elem satırının üstündekiler, faturayla ilgili genel bilgiler diyebiliriz.
For....Next döngüsü ise fatura SATIRLARI için.

Örneğin bu For ... Next döngüsünden önce aşağıdaki satırları eklerseniz;
fatura kaydının ilk satırında J sütununa fatura tutarını yazdırabilirsiniz (132.xml için 9.222,37)

VBA:
You must log in to view content
(2 satır)

Faturaya ait her satırda FATURA NO yazdırmak için aşağıdaki gibi bir düzenleme düşünülebilir..

VBA:
You must log in to view content
(23 satır)