Çözüldü Excel Dosyasından Veri Alıp Masa Üzerine Kaydetme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kurban

Yıllık Dosya Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2013
Excel Sürümü
32 Bit
Excel Dili
Türkçe
Selamun Aleykum Sayın ustadlarım öncelikle hayırlı aksamlar sizlerden sorularımıza anında cevap verdiğiniz için sizlerden ALLAH razı olsun diyor Tezekkür ederiz
Benim sorunuma ise sadece bir sıkıntım kaldı oda su: sayfamda bulunan (KASA ETİKET) yazan Sayfayı bir makroya ile Masa Üstüne kaydetmek istiyorum bu arada her bir işlem yaptığımda aynı dosyanın üstüne kayıt yapacak ve birde sayfanın iceriğini korumak için sayfaların koruma şifresi olarak (durusu) şifresi olacak bilginize mümkünse bu kodu dosya üzerine yazıp gönderirsenız çok daha iyi olur .şimdiden cevap vereceğiniz sizleri ALLAH' emanet ediyoruz bu arada masa üstundeki dosya da sifre konaçak aynı sifre
Sebahattin kaldırım

Selamun Aleykum Sayın ustadlarım öncelikle hayırlı aksamlar sizlerden sorularımıza anında cevap verdiğiniz için sizlerden ALLAH razı olsun diyor Tezekkür ederiz
Benim sorunuma ise sadece bir sıkıntım kaldı oda su: sayfamda bulunan (KASA ETİKET) yazan Sayfayı bir makroya ile Masa Üstüne kaydetmek istiyorum bu arada her bir işlem yaptığımda aynı dosyanın üstüne kayıt yapacak ve birde sayfanın iceriğini korumak için sayfaların koruma şifresi olarak (durusu) şifresi olacak bilginize mümkünse bu kodu dosya üzerine yazıp gönderirsenız çok daha iyi olur .şimdiden cevap vereceğiniz sizleri ALLAH' emanet ediyoruz bu arada masa üstundeki dosya da sifre konaçak aynı sifre
Sebahattin kaldırım
hocam neden dosya ekleyemiyorum

Sebahattin kaldırım
hocam ben dosya neden ekliye
Sebahattin kaldırım
Dosya eklemek için bir engeliniz yok.

Ekli dosyalar

Hayırlı akşamlar hocalarım bu konuda yardım istiyoruz 2 gundur bu konuda kafa yordum ama bir türlü işin içinden çıkamadım bu konuda yardım

Moderatörün son düzenlenenleri:
Saygi değer üstadlar bu konu benim için önemli bu bu konuyla ilgilenirse iz çok makbule geçecektir sizlerden sonuç bekliyoruz

Muhterem Okutkan Bey Dediğiz Sekilde Yaptık Yine Tüm sayfayı kopyalama Yapıstır Olarak yapıyor Bİzim İstedigimiz sadeca Sadace(A-B-C-D-E-F-G )sütunları kapsayacak sekilde masa üstune Kurban Kasa Etiketi Olarak kaydetmek istiyoruz.

Bir sayfa oluşturun A-G arası sütunları oluşturduğunuz sayfaya aktarın.
Koddaki (isim = "Kasa Etiket") değişkeni sayfa ismini oluşturduğunuz sayfa ismi ile değiştirip kullanın. Ayrıca tüm cevaplarınızda üç dört tane alıntı yapmayın, görüntü kirliliği oluşuyor.

Bir sayfa oluşturun A-G arası sütunları oluşturduğunuz sayfaya aktarın.
Koddaki (isim = "Kasa Etiket") değişkeni sayfa ismini oluşturduğunuz sayfa ismi ile değiştirip kullanın. Ayrıca tüm cevaplarınızda üç dört tane alıntı yapmayın, görüntü kirliliği oluşuyor.
Hocam sayfa isminini değiştirdim yine aynı yani tüm sayfayı kopyalama yapiyor

Her mesajınızda alıntı yapmanız gerekmiyor.
Zaten yeni oluşturduğunuz sayfanın tamamını kaydedecek. Siz Kasa etiket sayfasından sadece gereken sütunları yeni sayfanıza çekeceksiniz. Bu sayfayı tamamen müsaüstüne kaydedecek.

Her mesajınızda alıntı yapmanız gerekmiyor.
Zaten yeni oluşturduğunuz sayfanın tamamını kaydedecek. Siz Kasa etiket sayfasından sadece gereken sütunları yeni sayfanıza çekeceksiniz. Bu sayfayı tamamen müsaüstüne kaydedecek.
Hocam benim istediğim ise kasa etiket sayfasından sadece (A,B.C.D.E.F ,G)sütunları almamız gerekmektedir baska bir veri almiyacak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Yıllık Dosya Üyesi
Kocaeli
Konu Bilgi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
31