Çözüldü Word dosyasından excele veri alma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan selis
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

selis

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar herkese selamlar, bir word dosyası ile başım dertte yaklaşık 550 sayfa ve bu word dosyasından excele aşağıdaki isimde olan içerikleri sütun şeklinde aldırmam gerekiyor, böyle bir şey yapılabilir mi kod ile? Şimdiden teşekkür ediyorum. Örnek olması için 1 sayfalık ekledim ancak malesef 550 sayfa asıl dosyam :(

word dosyası yüklenmiyor sanırım aşağıdaki linkte arkadaşlar..

Ekli dosyalar

@selis
Belgelerinize bakma şansım olmadı ancak, Word/Excel bağlantılı işlemlerin biraz incelikli, özel emek/zaman ayrılması gereken ve
basit forum sorusu gibi düşünülemeyecek özel çalışmalar olduğunu bilmenizi isterim.

Belgelerinize baktıktan sonra tekrar fikrimi yazarım.

Word belgeniz, muhtemelen gerçek belgenizin bir kopyası değil, Word belgesindeki yapının standart olup olmadığı da net değil.

Örneğin word belgesindeki bilgilerin word TABLOSU olmasıyla TAB tuşu kullanılarak oluşturulmuş tablo görünümünde olması bile her şeyi değiştirebilecek unsurlar. Örneğin belgenizdeki BAŞLIK yapısıyla alınacak verilerin konumları arasında bir bağlantı olup olmadığı ya da ne bileyim word belgesinde YER İŞARETİ sisteminin kullanılıp kullanılmadığı gibi bir çok detay tüm kodlamaların yapısını/işleyişini değiştirebilir.

1639856092467.webp

Özel çalışma değil forum konusu olarak bakılacaksa,
-- "belgeyi aç belli bir sayfaya git" (açtığınız diğer konu sayfasında Sn. @Admin cevabını verdi)
-- "belgeyi aç, tüm içeriği şu sayfaya aktar" şeklindeyse kodlanabilir.

Kapsam daha geniş ise (ben böyle olduğunu sanıyorum) isteğiniz basit forum sorusu olmanın ötesinde bir istek diye düşünüyorum.

.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Belgeyi aç tüm içeriği deneme1 exceline aktar aslında hocam ama tabiki satır sayısı çok fazla yüklediğim şekilde 1 sayfa değil, ancak format olarak başladığı satır vs aynı, ilk sayfa için yapabilirsek diğer sayfalar içinde uygulanabilir diye düşünüyorum. Yani deneme1 exceli sütunlarında yer alan isimleri deneme1.doc word dosyasında bulup getirmesi benim için yeterli sütunlara ayırmasa dahi olur ben ayırırım