Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kurban

Yıllık Dosya Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2013
Excel Sürümü
32 Bit
Excel Dili
Türkçe
Selamun Aleykum Sayın ustadlarım öncelikle hayırlı aksamlar sizlerden sorularımıza anında cevap verdiğiniz için sizlerden ALLAH razı olsun diyor Tezekkür ederiz
Benim sorunuma ise sadece bir sıkıntım kaldı oda su: sayfamda bulunan (KASA ETİKET) yazan Sayfayı bir makroya ile Masa Üstüne kaydetmek istiyorum bu arada her bir işlem yaptığımda aynı dosyanın üstüne kayıt yapacak ve birde sayfanın iceriğini korumak için sayfaların koruma şifresi olarak (durusu) şifresi olacak bilginize mümkünse bu kodu dosya üzerine yazıp gönderirsenız çok daha iyi olur .şimdiden cevap vereceğiniz sizleri ALLAH' emanet ediyoruz bu arada masa üstundeki dosya da sifre konaçak aynı sifre
Sebahattin kaldırım

Private Sub CommandButton1_Click() Dim kitap As Workbook, sayfa As Worksheet, rng As Range, desktop As String Application.DisplayAlerts = 0 desktop = CreateObject("WScript.Shell").SpecialFolders("Desktop") Set kitap = ActiveWorkbook Set sayfa = kitap.Sheets("Kasa Etiket"): Set rng = sayfa.Range("A:G") rng.Copy: Workbooks.Add ActiveSheet.Paste: ActiveSheet.Protect "durusu" ActiveWorkbook.SaveAs Filename:=desktop & "\Kasa_Etiket.xlsx" ActiveWorkbook.Close: Application.DisplayAlerts = 1 End Sub
hayırlı aksamlar hocam bu eklentıyı bir turlu beceremedim dosya uzerinde ekleyıp göndermemiz mümkunmudür

Sayın @kurban,

Lütfen her mesajı cevapla yapmayın!
Alt tarafa indiğinizce cevabınızı yazacak alan var, lütfen ne yazacaksınız oraya yazın.
Yoksa önlem almak zorunda kalacağım, bilginize.

'Kasa etiketi' sayfasına ait kodların bulunduğu sayfadaki kodu aşağıdaki kod ile değiştirin.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(18 satır)

Üstteki kod hata verirse aşağıdaki kodu kullanın.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(18 satır)
hocam veri isi tamam yalnız masa ustundeki kaydedilen excel dosyasının hücrelerin arasını açmak munkunmu yanı masa üstündeki dosya resim 2 resim 172814, deki gibı acik olacaktır

Ekli dosyalar

• IMG_20221221_172707.webp
    IMG_20221221_172707.webp
    109.9 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG_20221221_172814.webp
    IMG_20221221_172814.webp
    278.8 KB · Görüntüleme: 10
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...