• DOSYALAR modülümüzdeki VIP Dosyalar'ı indirmek için,
    FORUM'da konu açabilmek için,
    FORUM'da açılan konulardaki dosyaları indirmek için,
    FORUM'da herhangi bir konuya dosya yüklemek için üyelik hesabınızı VIP Üyelik seviyesine yükseltmeniz gerekir. "Normal Kullanıcı" seviyesindeki üyeler, Ücretsiz Dosyalar kategorisinden dosya indirmek haricinde, farklı bir alandan dosya indiremez, Forum alanında soru soramazlar.

Excel Terimleri

Çalışma Kitabı, aslında Excel dosyaları için kullanılan ve sistemin temelini oluşturan yapının genel adıdır.
Bu içerik Excel'in Şerit Menü terimi hakkında bilgi ve hazırladığımız diğer içeriklere referans vermek amacıyla eklenmiştir.
Bu içerik Excel'in Koşullu Biçimlendirme terimi hakkında bilgi ve hazırladığımız diğer içeriklere referans vermek amacıyla eklenmiştir.
Bu içerik Excel'in Veri Doğrulama terimi hakkında bilgi ve hazırladığımız diğer içeriklere referans vermek amacıyla eklenmiştir.
Dinamik Dizi, Excel 365 ile hayatımıza giren ve bazı otomatik davranışların gerçekleşmesine olanak sağlayan bir özelliktir.
Dinamik Excel, 2018 yılında Microsoft tarafından yayınlanan yeni nesil dinamik dizi formüllerine dair işlevlere ait terimlerin adıdır.
Dizi Formülü, çoklu sonuçların oluşmasını sağlayan ve 365 öncesi versiyonlarda çalışması için Ctrl + Shift + Enter‘a ihtiyaç duyan yapıdır.
Dökülme, birden çok sonuç veren formüllerin sonuçlarını birden çok hücreye yazdırmayı sağlayan bir Excel teriminin adıdır.
Geleneksel Excel, 2019 ve daha eski versiyonlarına verilen ve tüm içeriklerimizde sık sık kullanılan bir terimdir.
Yardımcı sütun, karmaşık bir formülü veya zor olan bir işlemi basitleştirmeye yaramak için oluşturulan yedek sütun için kullanılan bir terimdir.
Taşma Aralığı terimi, sonuçları çalışma sayfasına listeleyen bir dizi formülü tarafından döndürülen değerlerin aralığını belirtmektedir.
Temalar isimli yazıda, Microsoft yazılımcıları tarafından oluşturulan ve oldukça gelişmiş özellikleri içeren örnekler anlatılmaktadır.
Durum Çubuğu, Çalışma Kitaplarının sayfalarında oldukça yararlı işlemleri hızlıca kullanmamıza sağlayan bir Excel Özelliğidir.
Çok Hücreli Dizi Formülü isimli bu içerik, hem Excel Formüllerinde kullanımının öğrenilmesi hem de diğer içeriklerimize referans olması amacıyla eklenmiştir.
Hücreleri Biçimlendir isimli bu içerik, diğer içeriklerimize referans olması amacıyla eklenmiştir.
Hedef Ara istediğiniz sonuç için doğru veri girişi yapmayı sağlayan bir Excel özelliğidir.
Excel Birleştirme özelliği, bir metin dizesi oluşturmak için değerleri birleştirmeye yaramaktadır.
Onay Kutusu, Excel hücrelerinize işaret koyup kaldırmanıza olanak sağlayan işlevsel bir Excel özelliğidir.
Geri
Üst