Çözüldü TEXTBOXlarda otomatik olarak noktayı virgül yapma

serkoloji

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
32 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba arkadaşlar,
Kodlama konusunda oldukça acemiyim ve bir yerde takıldım, sizlere danışayım dedim.

Bir userbox oluşturdum ve bu userbox üzerinde 426 adet textbox var.
Bu textboxlardan "textbox154" ile "textbox426" arasındakilere girilen rakamlarda ondalık ayracı olarak nokta girildiği zaman otomatik olarak bu noktayı virgüle çevirsin istiyordum. Bunun için aşağıdaki kodu buldum ve bu kod doğru çalışıyor. Ancak bu kod sadece bir textbox için çalışıyor. Bütün textboxlar için bunu çoğaltmak epeyce satır kaplayacak. Textbox154 ile Textbox426 aralığındaki bütün textboxlar için kısa yoldan bu kodu nasıl çalıştırabilirim.

İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Kod:
You must log in to view content
(9 satır)

kodu bir modül içine mesela nokta isimli bir makro olarak kaydedin.
Kod:
(9 satır)

textboxlara da aşağıdaki gibi uygulayıp deneyin.
Kod:
(3 satır)

Amacın, 273 tane Textbox'a ayrı ayrı ...Change kodu yazmamak olduğunu düşünmüştüm.
Bu adette TextBox_Change kodunun içinde ilgili makroyu çağırmakla,
herbirine aynı kodu kopyalayıp yapıştırmak arasında ben çok fark göremedim.
Bence; ClassModule ile çözüm aramak lazım.

Herneyse benim asıl merak ettiğim; üzerinde 426 adet Tetbox'un bulunduğu USERFORM'un nasıl göründüğü, nasıl kullanılacağı.
Sayın @serkoloji , bu userformun içinde olduğu bir örnek belge eklerse sevinirim, hakikaten görmek isterim.

.

kodu bir modül içine mesela nokta isimli bir makro olarak kaydedin.
Kod:
(9 satır)

textboxlara da aşağıdaki gibi uygulayıp deneyin.
Kod:
(3 satır)
İlginize çok teşekkürler.
Bu kodu da her textbox için yazmak gerekir dye düşünüyorum. Ömer BARAN beyin dediği gibi classmodule kullanmak gerekiyor. İnternetten birkaç çözüm buldum ama beceremedim. Yapabilirsem burada paylaşacağım.

Amacın, 273 tane Textbox'a ayrı ayrı ...Change kodu yazmamak olduğunu düşünmüştüm.
Bu adette TextBox_Change kodunun içinde ilgili makroyu çağırmakla,
herbirine aynı kodu kopyalayıp yapıştırmak arasında ben çok fark göremedim.
Bence; ClassModule ile çözüm aramak lazım.

Herneyse benim asıl merak ettiğim; üzerinde 426 adet Tetbox'un bulunduğu USERFORM'un nasıl göründüğü, nasıl kullanılacağı.
Sayın @serkoloji , bu userformun içinde olduğu bir örnek belge eklerse sevinirim, hakikaten görmek isterim.

.
Ömer çok doğru anlamışsınız. Örnek bir dosyayı ekliyorum. İşin kötü tarafın bu textboxların numaralarını değiştirmemem gerekiyor. Bu numaralar üzerinden işlem yapmalıyım.
İlginize teşekkür ederim.

Ekli dosyalar