Çözüldü ( Ömer BARAN ) Formülleri Kilitle - Formülleri Aç -- HATA --

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hata ekranını paylaşırsanız nerede hata aldığınızı anlamız kolaylaşır. Diğer türlü tahmin yürütmekten öteye geçemeyiz. Hatta dosyanızı da paylaşın kodlarda revize yapılması gerekiyorsa kodları görüp ona göre yorum yaparız.

Sayfa korumaları için şifre uygulanmadığı/olmadığı varsayımıyla;
kod'un ilgili kısmına aşağıda kırmızı renklendirdiğim satırı ekleyin,
-- benim SAYFA_ADI yazdığım kısımlara, belgede uygun bir sayfanın adını,
-- "AA" şeklinde yazdığım sütun adı kısmına da bu sayfada kullanabileceğiniz BOŞ bir sütunun adını
yazın.
Böylece kod'un işlem yaptığı sayfaların isimlerinin bir listesini elde etmiş olursunuz.
Kod tarafından buraya yazılacak son sayfa adı sorun çıkartan safanın adı olacaktır.
VBA:
You must log in to view content
(3 satır)

Benim asıl dosyamda sayfa isimleri 6'dan 596'ya kadar gidiyor. Ayrıca 10 sayfa civarında da farklı isimlerde sayfalar da var. Ve, 28 mb civarında. Bunun için örnek bir dosya oluşturarak ekte sundum. Az önce iletmiş olduğunuz cümleyi de kod bölümüne ekledim fakat değişen bir şey olmadı.
Hayırlı çalışmalar diliyorum.

Ekli dosyalar

Örnek belgenizde kodu çalıştırdığımda herhangi bir sorunla karşılaşmadım.
İşlem yapılan sayfaların isimleri de Sayfa8'de HH sütununa listelendi.

Sorun yaşadığınız durumda bir ekran görüntüsü alıp paylaşır mısınız?

Benim asıl dosyamda sayfa isimleri 6'dan 596'ya kadar gidiyor. Ayrıca 10 sayfa civarında da farklı isimlerde sayfalar da var. Ve, 28 mb civarında. Bunun için örnek bir dosya oluşturarak ekte sundum. Az önce iletmiş olduğunuz cümleyi de kod bölümüne ekledim fakat değişen bir şey olmadı.
Hayırlı çalışmalar diliyorum.
Bende de Sayfa8'deki formül kilitleniyor. Fakat diğer sayfalardakiler kilitlenmiyor. Ayrıca H sütununda listelenme olmadı.

Kodu aşağıdakiyle değiştirip tekrar deneyiniz.
Sorun değişkenlerin biriktirildiği değişkene ilişkin 255 karakter sınırıyla ilgili.
H sütunu yerine HH yazmışsınız.
Kırmızı renklendirdiğim kısımlar, sayfa adlarını H sütununa, yanlarındaki I sütununa da o sayfada kilitlenen hücre adetlerini yazar.
Sayfa isimleri ve kilitlenen hücre adetleri gerekli değilse kırmızı kısımları silebilirsiniz.
VBA:
(17 satır)

Kodu aşağıdakiyle değiştirip tekrar deneyiniz.
Sorun değişkenlerin biriktirildiği değişkene ilişkin 255 karakter sınırıyla ilgili.
H sütunu yerine HH yazmışsınız.
Kırmızı renklendirdiğim kısımlar, sayfa adlarını H sütununa, yanlarındaki I sütununa da o sayfada kilitlenen hücre adetlerini yazar.
Sayfa isimleri ve kilitlenen hücre adetleri gerekli değilse kırmızı kısımları silebilirsiniz.
VBA:
(17 satır)
Teşekkürler Ömer hocam. Hayırlı çalışmalar diliyorum.

Sayfa korumaları için şifre uygulanmadığı/olmadığı varsayımıyla;
kod'un ilgili kısmına aşağıda kırmızı renklendirdiğim satırı ekleyin,
-- benim SAYFA_ADI yazdığım kısımlara, belgede uygun bir sayfanın adını,
-- "AA" şeklinde yazdığım sütun adı kısmına da bu sayfada kullanabileceğiniz BOŞ bir sütunun adını
yazın.
Böylece kod'un işlem yaptığı sayfaların isimlerinin bir listesini elde etmiş olursunuz.
Kod tarafından buraya yazılacak son sayfa adı sorun çıkartan safanın adı olacaktır.
VBA:
(3 satır)
Çok teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...