M

Çözüldü icmalde değişiklik ( Ömer BARAN hocamdan ricamdır )

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan muhsar
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muhsar

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
ömer hocam;icmal 1 de sarı boya isimli makro ile icmalde isteğimizi karşılamıştık.icmal 2 de isimlern önce tc ve isimlerden sonra ünvanı sütunları eklendi.ayın günleri sonunda başa toplam çalışılan süre ,sonra çalışılması gereken süre şeklinde değişiklik yapılarak icmal revize edildiği için sarı boya isimli makroyu icmal 2 deçalışacak şekilde revize etmeye çalıştım fakat başaramadım.sizden rica etsem icmal 1 de çalışır durumda olan sarı boya isimli makroyu icmal 2 de çalışacak şekilde revize edebilirmisiniz.(not:hocam sütunlarda değiştirmem gereken yerleri de açıklayabilirseniz çok sevinirim.)

Ekli dosyalar

Yanlış düşünmüyorsam, kod aşağıdaki gibi düzenlenerek yine istenilen sonuçlara ulaşılabilir.
Farklı durumlara göre denemeler yapıp sonuçlarını kontrol ediniz.
İşlem sonrasında sarı boyanın hücrede kalmasını istiyorsanız, kırmızı kısmın başındaki TEK TIRNAK işareteni silin.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(32 satır)

Yanlış düşünmüyorsam, kod aşağıdaki gibi düzenlenerek yine istenilen sonuçlara ulaşılabilir.
Farklı durumlara göre denemeler yapıp sonuçlarını kontrol ediniz.
İşlem sonrasında sarı boyanın hücrede kalmasını istiyorsanız, kırmızı kısmın başındaki TEK TIRNAK işareteni silin.
[Gizlenmiş içerik]
[/QUO

hocam çok teşekkür ediyorum bazı hücreler garip bi şekilde hesaplamıyor,örneğin 41 bolu personel ayın 26 sı 16 yazıyor iken boş getirdiği gibi 44 nolu personelin ayın 6 sındaki 8 i dikkate almamış

nereleri kontrol etmeliyim,müsait zamanınızda bakabilirseniz çok sevinirim

sarı_boya1 şeklinde ekledim yeni kodları

Ekli dosyalar

Son örnek belgeyi neden eklediniz anlamadım.

Belgenizde mevcut kodun yerine, bir önceki cevabımdaki kodu denemediniz mi?
Kod'un yeni hali istidiğiniz sonucu veriyor durumda.
.

Aşağıda kırmızı renklendirdiğim = işaretini ekleyerek deneyiniz.
(Önceki cevabımda ben ekledim)[Gizlenmiş içerik]
sn hocam;tek sorun hesaplama yaparken sarı boya kısmını ayın 1.2.3.4 günlerinde yazan değerleri görmezden geliyor bu sebeple sonuç yanlış veriyor.

örneğin 5 sayfada(icmal2) 44 nolu personelde ayın 4.günündeki 8 i almamış;yine 43 nolu personelde ayın 2.ve 3. gününü ,39 nolu personelde 1. ve 4.günündeki değerleri hesaplamaya katmamış.hesaplamayı sondan gelirken 5.günde bitiriyor.

sn hocam;tek sorun hesaplama yaparken sarı boya kısmını ayın 1.2.3.4 günlerinde yazan değerleri görmezden geliyor bu sebeple sonuç yanlış veriyor.

örneğin 5 sayfada(icmal2) 44 nolu personelde ayın 4.günündeki 8 i almamış;yine 43 nolu personelde ayın 2.ve 3. gününü ,39 nolu personelde 1. ve 4.günündeki değerleri hesaplamaya katmamış.hesaplamayı sondan gelirken 5.günde bitiriyor.
For sutt = sut To 5 Step -1 olan kısmı For sutt = sut To 1 Step -1 bu şekilde değiştirdiğimde sorun çözüldü
hocam çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun,elinize emeğinize sağlık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...