Çözüldü 5 Dakika İşlem Yapılmadığında Kaydedip Kapatılan Word

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar herkese 5 dakika boyunca işlem yapılmadığında otomotik kaydedip kapanan word dosyasına ihtiyacım var. Elinde olan varsa ya da yapabilecek olan varsa çok teşekkür ederim.

Word dosya seçeneklerinden Araçlar, ardından Makro'ya, ardından Güvenlik'e gidin. Güvenlik seviyeniz Yüksek olarak ayarlıysa, Orta veya düşük olarak değiştirin. Tamam'ı tıklayın. Belgeyi kaydedin (docm uzantılı)/ kapatın; bir daha ki açışınızda makro devreye girecektir. Denemek için TIMEOUTTIME işlevini 00:00:05 (5 saniye) gibi küçük bir şey yapın, sonra istediğiniz gerçek zamana değiştirin.

Not: Word ekranda aktif olarak açık olursa kapanmaz.

Kod:
You must log in to view content
(40 satır)

Sayın @Feyzullah yazdığınız kodu ekledim ama çalışmıyor . Alternatif olarak
Sub Auto_Open()
Application.OnTime Now + TimeValue("00:05:00"), "Dosyayı_Kapat"
End Sub

Sub Dosyayı_Kapat()
ActiveDocument.Save
Application.Quit
End Sub kodunu yazdım yine çalışmadı. Ayrıca simge durumuna küçültülmeden de süre bitiminde dosyayı kapatmalı arkadaşlar dosyayı masa üstünde simge durumuna KÜÇÜLTMEDEN acık bırakıp gidiyor 5 katlı bir ofis işimiz çok zor oluyor . Hiç işlem yapılmasa süre bitince kaydedip kapatsa daha iyi olur yoksa ekranda açık olduğundan bu makro çalışsa bile amacına çok az hizmet eder.
Emeğiniz için teşeşkkür ederim. Umarım ilgilenebilirsiniz.

Ekli dosyalar

Sayın @Feyzullah yazdığınız kodu ekledim ama çalışmıyor . Alternatif olarak
Sub Auto_Open()
Application.OnTime Now + TimeValue("00:05:00"), "Dosyayı_Kapat"
End Sub

Sub Dosyayı_Kapat()
ActiveDocument.Save
Application.Quit
End Sub kodunu yazdım yine çalışmadı. Ayrıca simge durumuna küçültülmeden de süre bitiminde dosyayı kapatmalı arkadaşlar dosyayı masa üstünde simge durumuna KÜÇÜLTMEDEN acık bırakıp gidiyor 5 katlı bir ofis işimiz çok zor oluyor . Hiç işlem yapılmasa süre bitince kaydedip kapatsa daha iyi olur yoksa ekranda açık olduğundan bu makro çalışsa bile amacına çok az hizmet eder.
Emeğiniz için teşeşkkür ederim. Umarım ilgilenebilirsiniz.

Yüklemiş olduğunuz dosya bende sıkıntısız, sorunsuz şekilde çalışıyor. :) yazdıklarımı tam okumadınız sanırım.

Ayrıca simge durumuna küçültülmeden de süre bitiminde dosyayı kapatmalı arkadaşlar dosyayı masa üstünde simge durumuna KÜÇÜLTMEDEN acık bırakıp gidiyor

Ayrıca yaptığınız açıklamalara göre kodda revizyon yaptım. Buna göre dosya açık olsa da olmasa da belirtilen süre içerisinde word sayfasında klavyede herhangi bir tuşa basılmazsa dosya otomatik kapanıyor.

Bilmenizi isterim: Kodları deneyerek yazıyorum, yüklüyorum.

Ekli dosyalar

Yüklemiş olduğunuz dosya bende sıkıntısız, sorunsuz şekilde çalışıyor. :) yazdıklarımı tam okumadınız sanırım.

Ayrıca yaptığınız açıklamalara göre kodda revizyon yaptım. Buna göre dosya açık olsa da olmasa da belirtilen süre içerisinde word sayfasında klavyede herhangi bir tuşa basılmazsa dosya otomatik kapanıyor.

Bilmenizi isterim: Kodları deneyerek yazıyorum, yüklüyorum.
Sayın @Feyzullah Bey öcelikle geç cevap yazdığım için özür dilerim Muhakkak dosyaları. Deneyip yukluyorsunuzdur. Ofis 2016 64 bit 2 ayri bilgisayarda dosya hata verdi. Ama emeginize sağlık.

Sayın @Feyzullah Bey öcelikle geç cevap yazdığım için özür dilerim Muhakkak dosyaları. Deneyip yukluyorsunuzdur. Ofis 2016 64 bit 2 ayri bilgisayarda dosya hata verdi. Ama emeginize sağlık.
Profil bilgileinizde kullandığınız Excel 2016 TR sürümünü kullandığınızı yazmışsınız yani 64bit kullandığınızı belirtmemişsiniz.
Dolayısı ile kodun 64bit ofis sürümüne göre revize edilmesi gerekmektedir.
PC başına geçtiğim de veya forumdaşlardan konu ile ilgilenen revize eder.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...