M

Çözüldü Buton Vasıtasıyla Silme Ve Doldurma İşlemi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan mcexrem
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mcexrem

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar,

BORDRO sayfasında bulunan doldurma ve silme butonları ile PERSONEL_LİSTESİ A-P sütun aralığı, BES_GIRIS sayfası A-O sütun aralığı ile BES_TAHSİLAT sayfası A-H sütun aralığında mevcut tüm veriler siliniyor, sonra BORDRO sayfasındaki bilgilere göre bu sayfalar dolduruluyor.

Sizden ricam 2 butondaki fonksiyonlara HALKBANK sayfası F-I sütun aralığını da ekleyebilir miyiz?

Ekli dosyalar

Sanırım istediğiniz tüm kodlar.
Yanılmıyorsam sonuncusu bu idi (bazı sütunların silinmediği versiyon).
Kaçıncı dosyanız oldu sayamıyorum artık. :(

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(134 satır)

VBA:
(134 satır)
hocam tekrardan merhabalar,

denemem için verdiğiniz son dosyaya yeni kodu ekleyip farklı bir bordro yüklediğimde aşağıdaki hatayı veriyor. Siz daha önce TÜM PERSONEL sayfasının tam olması gerektiğini söylemiştiniz ama Ana sayfamız Bordrodur, yani verileri Bordro sayfasından almamız gerekiyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Dosya ve farklı bordrolar ektedir.

t.Cells(tsat, "I") = tp.Cells(WorksheetFunction.Match(b.Cells(x + 1, "B"), tp.[B:B], 0), 3) 'IIf(b.Cells(x + 1, "W") = Empty, 0, Replace(b.Cells(x + 1, "W"), ".", ""))

Ekli dosyalar

• KASIM bordro.xlsx
    KASIM bordro.xlsx
    24.7 KB · Görüntüleme: 2
  • ARALIK bordro.xlsx
    ARALIK bordro.xlsx
    37 KB · Görüntüleme: 2
  • PNG1.webp
    PNG1.webp
    46 KB · Görüntüleme: 0
Moderatörün son düzenlenenleri:
-- TÜM PERSONEL sayfasının BORDRO sayfasından bağımsız, geçmişte çalışıp ayrılmış olanlar dahil tüm personele ait
özlük bilgilerinin tutulduğu bir sayfa olması gerekir. Yani TÜM PERSONEL sayfasına, işe giren yeni personel olduğunda elle veri girişi yapılarak her zaman (en azından işe girdiği aya ait bordro işlemi yapılmadan önce) güncel/eksiksiz tutulması gerekir.
TÜM PERSONEL (ÖZLÜK sayfası gibi düşünün) sayfasında D ve I sütunları gibi (ayrıca E ve F boş orda ne var onu da bilemiyorum)
aydan aya değişebilecek verilerin hiç olmaması gerekir (bu veriler gerekliyse PERSONEL_LİSTESİ sayfasında olmalı).
-- PERSONEL LİSTESİ sayfası da içerdiği bilgilere bakılırsa AVANS takibi (mahsup vs) için tutuluyor.
-- O halde aslında TUM_PERSONEL sayfasının adının ÖZLÜK, PERSONEL_LİSTESİ sayfasının ise AVANS gibi bir adının olması daha doğru.
-- BORDRO sayfasında olup TÜM PERSONEL sayfasında olmayan bir personel zaten olmamalı (kişi işe giriş yaptığında ona ait kayıtlar yapılmalı).

Eklediğiniz belgedeki hatanın nedeni, BORDRO sayfasında bulunan bir personele ait özlük bilgilerinin TÜM PERSONEL sayfasında olmaması.

-- TÜM PERSONEL sayfasının BORDRO sayfasından bağımsız, geçmişte çalışıp ayrılmış olanlar dahil tüm personele ait
özlük bilgilerinin tutulduğu bir sayfa olması gerekir. Yani TÜM PERSONEL sayfasına, işe giren yeni personel olduğunda elle veri girişi yapılarak her zaman (en azından işe girdiği aya ait bordro işlemi yapılmadan önce) güncel/eksiksiz tutulması gerekir.
TÜM PERSONEL (ÖZLÜK sayfası gibi düşünün) sayfasında D ve I sütunları gibi (ayrıca E ve F boş orda ne var onu da bilemiyorum)
aydan aya değişebilecek verilerin hiç olmaması gerekir (bu veriler gerekliyse PERSONEL_LİSTESİ sayfasında olmalı).
-- PERSONEL LİSTESİ sayfası da içerdiği bilgilere bakılırsa AVANS takibi (mahsup vs) için tutuluyor.
-- O halde aslında TUM_PERSONEL sayfasının adının ÖZLÜK, PERSONEL_LİSTESİ sayfasının ise AVANS gibi bir adının olması daha doğru.
-- BORDRO sayfasında olup TÜM PERSONEL sayfasında olmayan bir personel zaten olmamalı (kişi işe giriş yaptığında ona ait kayıtlar yapılmalı).

Eklediğiniz belgedeki hatanın nedeni, BORDRO sayfasında bulunan bir personele ait özlük bilgilerinin TÜM PERSONEL sayfasında olmaması.
Merhabalar,

Üstadım bu bilgiler İstanbul şantiyemizde bulunan personellerin SADECE maaş ve BES ödemeleri için BORDRO sayfasından bilgileri çekerek oluşturulmuş bir tablodur. HALKBANK’ tan hesap açtırdığımız personeller de HALKBANK sayfasına göre ödenmektedir. Merkezimiz Ankara’da olduğu için veri girişi tarafımdan yapılmamaktadır. Kayıt ihtiyacı da duyulmamaktadır. Bizi ilgilendiren gelen bordroya göre avansları düşüp bu tabloya göre ödeme yapmaktır.

PERSONEL LISTESI sayfasını MAAŞ LİSTESİ olarak, TÜM PERSONEL sayfa ismini de ÖZLÜK DOSYASI olarak değiştirmek istiyorum ama kodlar ve formüller değişmez mi?

PERSONEL LİSTESİ sayfasından TÜM PERSONEL sayfasına veri aktardığım için formatı bozmamak için PERSONEL LİSTESİ sayfasındaki E ve F sütunlarının işlevi yoktur, gerekirse kullanırım diye silmedim.

Yeni konu açarak yazarsanız iyi olur.
Bundan önceki son cevabımdaki kodda sonradan küçük ilave yapmıştım isterseniz sayfayı yenileyerek tekrar kontrol edin.
Fark ettiniz mi, hangi halini dosyaya uyguladınız bilemiyorum.
Eklediğim şey sadece; [C3] ve [B3] 'ün önlerine 1'er tane NOKTA.

Sn @mc_exrem

Kodların vs eksiksiz olarak uygulandığı,
şu an itibariyle sorunsuz olan dosyanızın son halini, yeni bir cevap ekinoe foruma eklerseniz sevinirim.
Böylece, diğer forumdaşların da yararlanabileceği nihai bir belge forumumuzda kalmış olur.

VBA:
(134 satır)
TÜM PERSONEL sayfası P sütununda aynı telefon numara yazmayı engelleyen kod ile Dosyanın güncel hali ektedir. Saygılar Selamlar...

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri: