M

Çözüldü Hücreye Göre Veri Kopyalama İşlemi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan mcexrem
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mcexrem

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar Üstadlar,

Diğer sayfalarla bağlantılı (kod ve formül) dosyamın BES GİRİŞ sayfasının A2, H2, J2, K2, M2 ve N2 hücrelerindeki verileri B sütunundaki veri durumuna göre diğer satırlara kopyalama ve iptali işlemi yapmak istiyorum.

Örneğin; sayfamın B30 hücresi şu an boş, veri varsa tüm satıra belirttiğim sütunlara kopyalama işlemini yapmasını veri yoksa kopyalama işlemini kaldırmasını istiyorum.

Aynı işlemi BES TAHSİLAT sayfasının A2, C2, D2, E2, G2 ve H2 sütunlarının altındaki verilere de uygulamak istiyorum.

Saygılar sunar sağlıklı günler dilerim... Selamlar

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
Kopyalama ve iptal işleminden kastınız ne anlayamadım?

"Örneğin; sayfamın B30 hücresi şu an boş, veri varsa tüm satıra belirttiğim sütunlara kopyalama işlemini yapmasını veri yoksa kopyalama işlemini kaldırmasını istiyorum."

B30 da veri varsa 'satır belirtme' işlemi nasıl olacak? Veri yoksa 'kopyalama işlemini kaldırması' ne anlama geliyor?

Kopyalama ve iptal işleminden kastınız ne anlayamadım?

"Örneğin; sayfamın B30 hücresi şu an boş, veri varsa tüm satıra belirttiğim sütunlara kopyalama işlemini yapmasını veri yoksa kopyalama işlemini kaldırmasını istiyorum."

B30 da veri varsa 'satır belirtme' işlemi nasıl olacak? Veri yoksa 'kopyalama işlemini kaldırması' ne anlama geliyor?
İlginiz için teşekkürler

müsait olunca Örnekle açıklayacağım

Ya da şöyle yapalım:

Belirttiğim sütunlardaki O veriler değişmeyen veriler olduğu için aşağı doğru tamamını kopyalayalım ve yazı rengi beyaz olsun ama B sütunununda veri varsa o satır siyah renk olsun.

Bu işlem daha kolay olur diye düşünüyorum.