Koli Adetine Göre İşlem Nasıl Yapılır?

Çözüldü Koli Adetine Göre İşlem Nasıl Yapılır?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ruzzher
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ruzzher

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar
Excel etiket çıkarma istiyorum. Fakat koli adetine göre çıktı ve veri yazdırmak istiyorum. Size şimdi görsellerle yapmak istediğimi daha detaylı anlatacağım.

Aşağıdaki görsel göründüğü projemde çıktı ve veri girişi için adet sayfa bulunmakta. Ayrıca Veri 1 ve Veri 2 yazıları veri sayfasından gelmektedir.

Fakat benim yapamadım işlemi anlatacağım. Örnek olarak 2 adet kolim var bunlara çıktı alacağım birinci etiket 1/2 diğer etikette ise 2/2 yazdırmak istiyorum. Fakat kullanırken sadece veri sayfasında değişiklikler yapabilme imkanı olması lazım. Yani çıktı sayfa kilitli olacak

mtkaqo1.webp

Resimle de anlatmışsınız fakat konu tam olarak anlaşılmıyor.
-"Excel etiket çıkarma istiyorum."
Excel etiket çıkarmaktan kastınız, belli bir alanı yazıcıdan çıktı alınması mı? Eğer öyleyse o 'alan' neresi?

-" Örnek olarak 2 adet kolim var bunlara çıktı alacağım birinci etiket 1/2 diğer etikette ise 2/2 yazdırmak istiyorum. Fakat kullanırken sadece veri sayfasında değişiklikler yapabilme imkanı olması lazım. Yani çıktı sayfa kilitli olacak"
-Her cümlede etiketten bahsetmişsiniz fakat etiketle alakalı herhangi bir örnek vermemişsiniz.
-İki adet kolinizin olduğu nerede yazıyor?
-Ayrıntılı şekilde bir excel dosyası paylaşırsanız daha anlaşılır olacak.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Koli sayısını da gireceğiniz bir alan belirleyin, ardından döngüyle sırasıyla yazdırın
1/3, 2/3 ,3/3 şeklinde. Bilgisayarın koli sayısını tahmin etmesi zor olur. :))

Resimle de anlatmışsınız fakat konu tam olarak anlaşılmıyor.
-"Excel etiket çıkarma istiyorum."
Excel etiket çıkarmaktan kastınız, belli bir alanı yazıcıdan çıktı alınması mı? Eğer öyleyse o 'alan' neresi?

-" Örnek olarak 2 adet kolim var bunlara çıktı alacağım birinci etiket 1/2 diğer etikette ise 2/2 yazdırmak istiyorum. Fakat kullanırken sadece veri sayfasında değişiklikler yapabilme imkanı olması lazım. Yani çıktı sayfa kilitli olacak"
-Her cümlede etiketten bahsetmişsiniz fakat etiketle alakalı herhangi bir örnek vermemişsiniz.
-İki adet kolinizin olduğu nerede yazıyor?
-Ayrıntılı şekilde bir excel dosyası paylaşırsanız daha anlaşılır olacak.
koli bilgisini nasıl vereceğimi bilmediğim için ucu açık bıraktım yorumlarınıza göre yapacağım.
çıktı sayfasını zebra yazıcıdan çıktı alacağım.
Bu şekilde
s5tnu7o.webp

Konuyu açıklayabilseniz zor bir tarafı yoktur diye düşünüyorum ama hala daha anlaşılır bir durum yok. Beş soru sordum bir cevap alamadım, ağzınız çok sıkı :)

Konuyu açıklayabilseniz zor bir tarafı yoktur diye düşünüyorum ama hala daha anlaşılır bir durum yok. Beş soru sordum bir cevap alamadım, ağzınız çok sıkı :)
Yapmak istediğim dosyayı size daha detaylı anlatayım.

Bir firmanın kapalı mağazaların için bilgi amaçlı çıktı sayfasında (A1:B4) alanını çıkarmak istiyorum. Fakat veri sayfasına girdiğim veriler sürekli değişecek. Ayrıca yazdırma butonu eklenecek. Fakat Inputbox ve ya bir hücre koli adeti girilmesi gerekiyor. Örnek diyelim 4 adet kolisi var mağazanın. Inputbox ve ya hücreye 4 bilgisi eklenecek. Fakat yazıcıdan 1/4. 2/4 3/4 4/4 diye 4 farklı çıktı olacak

Maalesef anlattıklarınız havada kalıyor. İlk mesajınıza resim eklemişsiniz fakat şuan onlarda gözükmüyor. Örnek bir excel dosyası ekleyin.

Sizin anlattıklarınızdan anladığım,
inputboxa 4 yazılacak ve onay verilecek, daha sonra;
a1 hücresine 1/4 metnini girecek, yazıcıdan bu sayfa yazdırılacak
a1 hücresine 2/4 metnini girecek, yazıcıdan bu sayfa yazdırılacak
a1 hücresine 3/4 metnini girecek, yazıcıdan bu sayfa yazdırılacak
a1 hücresine 4/4 metnini girecek, yazıcıdan bu sayfa yazdırılacak

Bu şekilde aynı sayfayı 4 defa yazdıracaksınız fakat sadece a1 hücresindeki 1/4, 2/4, 3/4 ve 4/4 metinleri değişecek?
Buraya kadar her metni a1 hücresine yazdırılacak olarak 'varsayımında' bulundum fakat doğrusu böyle mi; doğrusu böyle değil tabi ki de, çünkü en önemli noktaları bile herhangi bir mesajlarınızda açıkladığınızı görmedim. Bu şekilde konu, karşılıklı mesajlaşmadan öteye gidemez. Varsayımlarla sizin aklınızdaki dosya hazırlanamaz.

Maalesef anlattıklarınız havada kalıyor. İlk mesajınıza resim eklemişsiniz fakat şuan onlarda gözükmüyor. Örnek bir excel dosyası ekleyin.

Sizin anlattıklarınızdan anladığım,
inputboxa 4 yazılacak ve onay verilecek, daha sonra;
a1 hücresine 1/4 metnini girecek, yazıcıdan bu sayfa yazdırılacak
a1 hücresine 2/4 metnini girecek, yazıcıdan bu sayfa yazdırılacak
a1 hücresine 3/4 metnini girecek, yazıcıdan bu sayfa yazdırılacak
a1 hücresine 4/4 metnini girecek, yazıcıdan bu sayfa yazdırılacak

Bu şekilde aynı sayfayı 4 defa yazdıracaksınız fakat sadece a1 hücresindeki 1/4, 2/4, 3/4 ve 4/4 metinleri değişecek?
Buraya kadar her metni a1 hücresine yazdırılacak olarak 'varsayımında' bulundum fakat doğrusu böyle mi; doğrusu böyle değil tabi ki de, çünkü en önemli noktaları bile herhangi bir mesajlarınızda açıkladığınızı görmedim. Bu şekilde konu, karşılıklı mesajlaşmadan öteye gidemez. Varsayımlarla sizin aklınızdaki dosya hazırlanamaz.
Evet yapmak istediğim işlem sadece bu