Çözüldü Verileri Renklere Göre İşaretleme

cahan2010

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Örnek dosyada Verilerin Renklere göre işaretlenmesi yapılabilir mi.

Ekli dosyalar

Çözüm
@cahan2010

Son eklediğiniz belgeyle ilk eklediğiniz belgenin birbiriyle alakasını kuramadım.
Bu nedenle ilk örnek belgedekiyle aynı yapıda olan ikinci örnek belge üzerinde koşullu biçimlendirme uyguladım. Biraz fal bakmak gibi oldu ama tahminim o ki istediğiniz böyle bir şey olmalı.

B3:D19 aralığının renklenmesi için F3:I19 aralığına veri girişi yapın.
@cahan2010

Hiçbir açıklama yazmamışsınız.
-- F sütunundaki metinlere göre mi karar verilecek?
-- Liste her zaman 21 satır mıdır?
-- Alt kısımdaki RENK/HARF KISALTMA TABLOSUnun yeri hep aynı mıdır?

-- Koşullu biçimlendirme uygulamayı hiç denediniz mi?

Dosyada güncellemeler yaptım.
- F sütunundaki metinlere göre mi karar verilecek?diğer metinlerde olacaak
-- Liste 500e kadar gider
-- Alt kısımdaki RENK/HARF KISALTMA TABLOSUnun yeri hep aynı mıdır?(uykarıya saga adım)
-- Koşullu biçimlendirme uygulamayı hiç denemeye çalıştım.Becerleyemedim. (konuyu unutmuşum.)

Ekli dosyalar

Üstadımın tavsiyesiyle Koşullu biçimlendirme ile konudaki sorumun çözümü olmayacak ama referans olabilecek bir ufak çalışma yaptm. Çalışmada ilerleme açısından desteklerinizi bekliyorum.

Ekli dosyalar

@cahan2010

Son eklediğiniz belgeyle ilk eklediğiniz belgenin birbiriyle alakasını kuramadım.
Bu nedenle ilk örnek belgedekiyle aynı yapıda olan ikinci örnek belge üzerinde koşullu biçimlendirme uyguladım. Biraz fal bakmak gibi oldu ama tahminim o ki istediğiniz böyle bir şey olmalı.

B3:D19 aralığının renklenmesi için F3:I19 aralığına veri girişi yapın.

Ekli dosyalar

Çözüm
Son eklediğiniz belgeyle ilk eklediğiniz belgenin birbiriyle alakası yok doğrudur. Orda "Üstadımın tavsiyesiyle Koşullu biçimlendirme ile konudaki sorumun çözümü olmayacak ama referans olabilecek bir ufak çalışma yaptım" demiştim.

Sizin yaptığınız çalışma tam istediğim gibi olmuş. Emeğinize sağlık..Çok teşekkürler.

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
5