B

Çözüldü Pivot Table Verilerini Güncelleme Sorunu

Believing

Yıllık Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Sayın uzman arkadaşlar,

Ekteki pivot table çalışmasında "VERİ GÜNCELLE" butonu ile kapalı dosyadan veri alıyorum.
"VERİTABANI" sayfasına alınan veri satırları alınan veriye göre sürekli değişkenlik gösteriyor.
Özet Tablo (Pivot Table) "ÖZET&DETAY" isimli sayfada bulunuyor.
"VERİTABANI" sayfası ile "ÖZET&DETAY" sayfasındaki alt toplamlar eşleşmiyor.
Sorunun nereden kaynaklandığını bir türlü bulamıyorum.
Benim için kıymetli olan yardımlarınızı rica ediyorum.

Saygılarımla.

NOT: Çalışmadaki kişiler ve veriler hayali olarak rastgele oluşturulmuştur. Dosya boyutu 2,24 Mb

Örnek Çalışma Linki:
https://s2.***/server14/9max6r/Pivot_Table.rar.html

Merhaba Sayın ÜZÜMCÜ.

-- Mevcut Verileri Güncelle makrosuna aşağıda yeşil renklendirdiğim satırı ekleyerek deneyin.

-- Ayrıca belgede sayfalar arasında gezinirken her sayfa değişiminde veri güncelleme yapılması bana pek anlamlı gelmedi.
Bence; VERİTABANI ve EĞİTİM DETAYLARI sayfalarının kod bölümündeki Worksheet_Activate kodlarını kaldırın.
VERİTABANI sayfasında, makroyu tetikleyecek bir düğme zaten mevcut. Gerekliyse veya gerektiğinde kullanmak üzere,
ÖZET TABLO sayfasına da aynı kodu tetikleyecek şekilde küçük boyutlu bir düğme/metin kutusu/şekil eklersiniz.
Veri güncelemesini, bu düğme/düğmeler üzerinden yapmanızda yarar var.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(3 satır)

.

Sayın Ömer bey,

Öncelikle bu kıymetli bilgi için çok teşekkür ederim. Tüm tavsiyelerinizi projeme uyguladım. Yine sonuç alamadım ve neyi yanlış yaptığımı çözemedim. Bundan öncede benzer bir çok çalışma yaptım. Ancak böyle bir sorun ile karşılaşmamıştım.

Saygılarımla.

Merhaba Ömer bey,

"VERİTABANI" sayfası ile "ÖZET&DETAY" sayfasındaki verileri sütun üstlerine "ALTTOPLAM" formülü kayıt sayısı ve Saat dakika toplamları eşleşmiyor.
"VERİTABANI" sayfasının "L2" hücresi (Toplam=4545) ile "EĞİTİM DETAYLARI" sayfasının "A9" hücresi (Toplam=4538) toplamları farklıdır.
"VERİTABANI" sayfasının "P2" hücresi (Toplam=3537:46) ile "EĞİTİM DETAYLARI" sayfasının "G9" hücresi (Toplam=3532:30) toplamları farklıdır.
Sorunun nereden kaynaklandığını bulamıyorum.

Saygılarımla.

Aşağıdaki kişilerin kayıtlarında farklılık var. Görebildiğim kadarıyla örneğin Dilsu Münif teki 28-24 farkı aynı gün aynı eğitimi alanların içinde 4 kişinin adı tekrarlanıyor. Pivot t. oluşturulurken bu çift kayıtları dikkate almamış.
ekte gönderdiğim ekran görüntülerinde de göreceğiniz gibi Alan ayarları / Düzen ve yazdırma sekmesinde "öğe etiketlerini yinele" seçeneği seçilince rakamlardaki tutarsızlık düzeldi. Lütfen kontrol edin.

dilsu münif 24 / 12:32 - 28 / 14:48

AFAD Eğitmeni 68 / 68:00 - 71 / 71:00

Ekli dosyalar

• 2021 FATURALAR.xlsx
    2021 FATURALAR.xlsx
    68.6 KB · Görüntüleme: 5
  • G Ö R E V.xlsm
    G Ö R E V.xlsm
    384.3 KB · Görüntüleme: 5
  • Ekran görüntüsü 2021-01-06 231658.webp
    Ekran görüntüsü 2021-01-06 231658.webp
    27.4 KB · Görüntüleme: 19