Çözüldü jpeg ve pdf uzantılı dosya verilerini excele aktarma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zcn43

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar. Excel de hazırlanıp pdf e dönüştürülen dosyalarda ki verileri kopyala yapıştır ile excele alabiliyorum ama Tarayıcıdan taranan pdf ya da jpeg uzantılı dosyalar üzerinde seçim yapılamadığı için excele alamıyorum. Converter siteleride işe yaramıyor. Bunun bir yolu var mı ?
Teşekürler.

Arama motorlarından "ocr in excel" yada "ocr to excel" olarak arama yapın. Ayrıca .onlineocr.net sitesi resim olarak saklanan pdf dosyalarını ve resimleri okuyabiliyor.
Ücretsiz Microsoft Onenote Windows masaüstü uygulamasını kullanın: www.onenote.com

Bir onenote sayfasına bir resim yapıştırabilir, ardından resme sağ tıklayıp "Resimden Metin Kopyala" yı tıklayabilirsiniz. OCR metni panoya yerleştirilecektir.

.onlineocr.net daha önce kullandığım sitelerden daha iyi evet. Ama bu siteler düz metin dosyalarında daha başarılı sanırım. Ekteki excel tablosunun tarayıcıdan çıkmış pdf ya da jpeg formatlı halini dönüştürdüğüm de veriler içiçe giriyor tablo kullanılamaz hale geliyor. Adobe Dc ücretli converter de bile aynı şekilde oluyor.

Ekli dosyalar

.onlineocr.net daha önce kullandığım sitelerden daha iyi evet. Ama bu siteler düz metin dosyalarında daha başarılı sanırım. Ekteki excel tablosunun tarayıcıdan çıkmış pdf ya da jpeg formatlı halini dönüştürdüğüm de veriler içiçe giriyor tablo kullanılamaz hale geliyor. Adobe Dc ücretli converter de bile aynı şekilde oluyor.
Ne yazıkki aynı sorundan dolayı bende muzdaribim. Resim olarak saklanan (MODI) pdf ve/veya resimlerin görüntü kalitesi iyi değilse yahut düz metin değilse sıkıntı oluyor.

Selamlar,
Bilgi amaçlı olarak yazıyorum....
Ben PDF ten Word ya da Excel e dönüştürmek için Wondershare PDF Converter deneme sürümünü kullandım geçenlerde... Oldukça başarılı buldum. Halen bilgisayarımda yüklü... Şimdi de denedim. Ekli dosyayı önce PDF yaptım. Wondershare programı ile Excel e dönüştürdüm. Sonuç ekte...

Ekli dosyalar

Sayın @52779 paylaştığım Excel dosyasını PDF e dönüştürüp sonra PDF den Excel e mi dönüştürdünüz?
Evet...

PDF e dönüştürdüm önce. Fakat PDF dönüştürme işlemini bende yüklü olan Acrobat eklentisi ile yaptım.

1606688103708.webp

Sonra da Wondershare PDF Converter programında PDF to File seçeneği ile ve dönüştürme biçimini de Excel seçerek yaptım.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Burada pdf üzerinde seçim yapılabiliyor yani converter da kullansam, kopyala yapıştırda yapsam verileri alabiliyorum. Ama benim sıkıntım tarayıcıdan cıkan resim görünümlü pdf dosyalarında. Onlarda üzerinde herhangi bir seçim yapılamıyor. Converter uygulamaları da paylaştığım tablonun tarayıcıdan çıkmış halini düzgün bir şekilde excele dönüştüremiyor, tablodaki veriler birbirine giriyor. İş yerinde olduğumda tarayıcıdan bir örnek çıkarıp buraya eklerim o zaman daha ne anlaşılır. Teşekkür ederim ilginiz için.

Burada pdf üzerinde seçim yapılabiliyor yani converter da kullansam, kopyala yapıştırda yapsam verileri alabiliyorum. Ama benim sıkıntım tarayıcıdan cıkan resim görünümlü pdf dosyalarında. Onlarda üzerinde herhangi bir seçim yapılamıyor. Converter uygulamaları da paylaştığım tablonun tarayıcıdan çıkmış halini düzgün bir şekilde excele dönüştüremiyor, tablodaki veriler birbirine giriyor. İş yerinde olduğumda tarayıcıdan bir örnek çıkarıp buraya eklerim o zaman daha ne anlaşılır. Teşekkür ederim ilginiz için.

Tamam.
Siz dokuman gönderin. Bir de onu deneyelim.
Hiç tecrübeli değilim bu konuda.. Deneyip görelim ne olacak?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
12