Çözüldü Birden Çok Dosyadan Aynı Verileri Çekme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HasanRe

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Mrb forum sakinleri, ben bir evrak için excelde çözüm arıyorum, şöyle ki yaklaşık 100 excel tablosundan belirli bir hücrenin versini cekip dosyanın adına göre sıralasın istiyorum.

örnek olarak verinin çekileceği bir dosyayı yükledim. ( mesela 1 temmuz nolu dosyadan ali adlı kişinin verisi her dosyada d2 olarak geçmekte bunun verisini cekince onu belirtsin 1 temmuz [d2] şeklinde veya alt alta da yazabilir. (hepsi birbirinin aynı dosyalar)

Ekli dosyalar

• 1.xlsx
    1.xlsx
    11.3 KB · Görüntüleme: 6
Çözüm
Çalışma dosyanda Sütün başlıklarını ali - veli - ahmet şeklinde yaparsan sağlıklı alabilirsin. Ona göre çalışma sayfanı düzenleyip atarsan, incelerim.
Yok diyorsan ki her personelin hücresi bütün dosyalarda aynı yerleri değişmiyor aynı dersen.
Aşağıdaki kodu kullan.

CSS:
İçeriği görüntülemek için giriş yapmalısınız
(12 satır)
daha açıklayacı olayım hocam ; elımde 12 aya ait ( ocak,şubat ...) excel dosyası var hepsnin formatı aynı yukarda örnek bir tane yükledim, benim istediğim bir makro veya fonksiyon ile mesela her bir dosyadan bana D2 verisini geitirip hangi dosyadan getirdiyse dosya ismi+D2 verisi şeklinde sunması, örnek : "(ay)Temmuz : (D2 verisi)HM-2 " şeklinde

Feyzullah bey sizi rahatsız ediyorum ama ufak bir geliştirme sorabilir miyim? bu attığınız kodda nasıl bir değişiklik yaparsak ;

Alinin verilerini alt alta çekiyor ya , hemen 2 yan sutuna da diğer ismin verilerini alt alta çeksin böyle böyle ordaki isimlerin verilerini stun stun yan yana getirse?

Çalışma dosyanda Sütün başlıklarını ali - veli - ahmet şeklinde yaparsan sağlıklı alabilirsin. Ona göre çalışma sayfanı düzenleyip atarsan, incelerim.
Yok diyorsan ki her personelin hücresi bütün dosyalarda aynı yerleri değişmiyor aynı dersen.
Aşağıdaki kodu kullan.

CSS:
İçeriği görüntülemek için giriş yapmalısınız
(33 satır)

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
12