Çözüldü TCMB Sitesinden Döviz Kuru Çekme

PriveT

İlyas PINAROĞLU
Yönetici
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Makro üstadlarım merhaba,
Evet forumda benzer konular var ama tam olarak istediğim şey yok ve makro bilgim olmadığı için de olanları istediğim şekilde düzenleyemiyorum.
İstediğim şeyi örnek dosyama göre anlatmaya çalışayım;
B3 hücresine yazdığım tarihten itibaren b sütununda son dolu hücreden itibaren bugüne kadar olan günler girilecek. Ve A,D,E,G,H sütunlarına ise başlığa göre gerekli veriler gelecek.

Not: Dosyayı her açtığımda son dolu hücredeki tarihi otomatik kontrol etmesini istiyorum. Ve bu dosyayı yıllarca kullanacağımı göz önüne alıp zamanla verinin çok büyük satırlara ulaşacağını düşünürsek; Eğer B3 hücresindeki tarihin değiştirilmesi ihtimaline karşı her seferinde kontrol edilmesi makroyu fazlasıyla yoracak ise B3'ü makro kod içerisinde 01.07.2022 olarak sabitleyip sadece son dolu satırdan itibaren kontrol ve ekleme yapılabilir.

Yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

Sayın @admin , paylaşımlar için teşekkürler.
Fakat isteğimi tam olarak karşılamadı.
Benim isteğim dosyayı açtıkça veya bir butona bastıkça B sütununda son yazılı tarihten itibaren bugüne kadar olan tarihi kendisi otomatik doldurup fiyatları çekmesi.

Sayın @admin , paylaşımlar için teşekkürler.
Fakat isteğimi tam olarak karşılamadı.
Benim isteğim dosyayı açtıkça veya bir butona bastıkça B sütununda son yazılı tarihten itibaren bugüne kadar olan tarihi kendisi otomatik doldurup fiyatları çekmesi.
Rica ederim sayın @PriveT,
Eğer tam olarak karşılaşamama kısmı üstte dedikleriniz ise, burada bir sorun yok demektir :)
Kodları Module1'den kopyalayıp, ThisWorkbook kısmına yapıştırarak; başındaki Sub doviz_kuru() yerine Sub auto_open() yazmanız yeterli olacaktır.

Benim eklediğim dosyada, Tarih, Kur ve Alım/Satım verilerinin sorunsuzca alınması sağlanmaktadır. Lakin tarihle ilgili olarak döviz kurlarında bir takım kriterler varmış, o kısımlara teknik olarak hakim olmadığım için tam olarak neyi kast ettiğinize cevap veremiyorum.

Konulara hakim olan @Ömer BARAN hocam yardımcı olacaktır.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

@halily hocam ben denedim, aşağıdaki satırda hata verdi.

1661344993249.webp

1661345018640.webp