Çözüldü Web Sitesinden Dış Veri Alma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erdemkurt

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar,

Excel üzerinden bir web sayfasından dış veri alıyorum. Verileri hücreye aktarmada bir problem yok ancak sıkıntı şurada.
Dosya içerisinde çeşitli makrolar bulunmakta ve veri çekerken herhangi bir bekleme yaptıramıyorum. Dosya açarken veya sayfa geçişlerinde veri alıyor ancak dışarıdan script olarak dosyaya bağlandığımda veya mevcut dosya içerisindeyken herhangi bir makroyu çalıştırdığım esnada veri al dediğim noktada veriler yenilenene kadar bekletemiyorum. Mevcut bekleme komutlarını denedim ama maalesef işe yaramadı. Konu hakkında daha önce başına gelen veya çözüm olabilecek bir yol var mıdır?

Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Merhabalar.
Dosyadan gördüğüm kadarıyla Özet sayfasında 1 WebQuery ve Tablo sayfasında 1 PivotTable var.
Çeşitli yerlerden RefreshAll yöntemini çağırdığınızda bu ikisi sırasıyla güncelleniyor; ancak buradaki kısıt BackgroundQuery parametresinin her zaman TRUE olması. Yani queryiniz arka planda başlatılıyor ama kodunuz sonucu beklemeden çalışmasına devam ediyor.
RefreshAll yerine şu satırları kullanmak probleminizi çözecektir:

Kod:
You must log in to view content
(2 satır)
Merhabalar.
Dosyadan gördüğüm kadarıyla Özet sayfasında 1 WebQuery ve Tablo sayfasında 1 PivotTable var.
Çeşitli yerlerden RefreshAll yöntemini çağırdığınızda bu ikisi sırasıyla güncelleniyor; ancak buradaki kısıt BackgroundQuery parametresinin her zaman TRUE olması. Yani queryiniz arka planda başlatılıyor ama kodunuz sonucu beklemeden çalışmasına devam ediyor.
RefreshAll yerine şu satırları kullanmak probleminizi çözecektir:

Kod:
You must log in to view content
(2 satır)

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
4