Çözüldü SIRALAMA Kodundaki C2 nin Anlamı Nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hakki83

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Sayın Ömer Baran az önce acele edip konunun kilitlenmesini kendim istedim fakat bir şeyi daha sormak istiyorum.

Hatta dilerseniz bu mesajımı, birleştirilmemiş hücreler konusunun altına taşıyabilirsiniz.

Söz konusu dosyamızda kodlardaki

Next: Range("A3:J" & son).Sort [A2], yon, [C2], , 1

satırında

“C2” neyi ifade ediyor? Hücreler C ile başlamıyor, C ile bitmiyor, Neden C?

(Orjinal dosya J sütununa kadar gittiği için, ya A olmalı ya da J olmalı diye düşündüm ama emin olamadım)

Ekli dosyalar

Birleştirilmiş hücre var/yok durumu karışmış galiba.
Bilgi:
Verdiğiniz kod satırı, önce A sütununa, A sütununun aynı olduğu satırlar için ise ikincil kriter olarak C sütununa bakılacağını belirtiyor.

En iyisi ekteki belge üzerinden yürüyün. Birleştirilmiş hücre var/yok durumuna göre iki ayrı sayfa var.
Kodlarda ve kriter seçimi içinsütun sayısı için esneklik oluşturuldu. Başlık sütun sayısı artışı veya azalışı işleyişi etkilemez.

.

Ekli dosyalar

Sayın Ömer Baran emekleriniz ve dosya için çok teşekkür ederim.

Sadece normal sayfasını, içinde ad tanımlamaları olmadan ve makro modülü olmadan ayrı bir dosya haline getirip, günlük işlerimde kullanmak istiyorum.

Birleştirilmiş sayfasını sildim, sadece normal sayfası kaldı.

Ad tanımlamalarını sildim, 2 farklı kriter şimdilik kullanmayacağım

C1 ve H1 hücrelerini sildim,

Fakat normal sayfasının kodlarında üst tarafta A1, C1, H1 ifadeleri var. Buradaki C ve H harflerini de silmem lazım. Burayı ne yapmam gerekiyor, çünkü biliyorum nokta hatası bile yapsam çalışmayacak

Son kodları da aktarırsanız başka bir şey gerekmeyecek.

Yani oldukça sade bir normal sayfası yapmak ve kullanmak istiyorum.

Tekrar teşekkürler

Sıralama hangi sütuna göre yapılacak?

Sadece A sütunu rica edeceğim,

Hatta sorduğunuz iyi oldu,

A1 deki sıralama görevi yapan hücreyi de M1 sütununa alırsınız lütfen. (Ben öncekilerde deneyerek yapıyordum ve oluyordu ama uzman eli değdi mi başka olur)

Dolayısı ile başlıklarımız 1. satırda olacak

Yani bildiğimiz 1 satırı başlıklı, sıradan basit bir excel dosyası.

İçinde sizin kodlarınız ile M1 hücresindeki minik düğmeyle artan-azalan sıralaması yaparak dosyaya özellik katacak.

Saygılarımla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Site Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
6