Çözüldü Otomatik Liste Oluşturma

emre67z

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

veri sayfasında unvanlara ait "süreç adı" mevcut.

bu süreç adlarını baz alarak, kişi listesi oluşturmak istiyorum.

Veri sayfasında ,unvanların karşılıklarında yer alan öncelik sayısı baz alınacaktır. Bu baz alınan sayı kadar alt alta personellerin bilgileri yazılması.
Örnek sayfasında da yer aldığı üzere, Veri sayfasında temizlik unvanının karşısında 44 öncelik bulunmaktadır.
Temzilik personelleri "emre" ve "arif "alt alta 44 kere yazılarak bu veri karşı taraflarına islenmiştir.

aynı işlem güvenlik personeli ziya ve kemal için yapılmıştır. Veri sayfasında güvenlik unvanının karşısında 37 öncelik olduğundan ziya personel 37 kere alt alta yazdırılmış karşılıkları doldurulmuştur.

İSTENİLEN ÇALIŞMA SAYFASINA verileri yazdırabilirsiniz.
Yardım edecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür eder, iyi günler dilerim.

orjinal sayfada 2000 personel olcağından veri büyük işlem için kullanılacaktır. ve unvan sayısı 40'un üzerindedir.

sorularınız olursa, hemen cevaplarım.

Ekli dosyalar

@emre67z

Ekteki belgeyi kullanabilirsiniz.
Mevcut kodlar aşağıda:

VBA:
You must log in to view content
(43 satır)
Ömer bey merhaba, elinize sağlık çok güzel olmuş.

Bu taslak çalışmayı orijinal belgemizde denediğimizde " subscript out of range" VEYA"TYPE MİSMATCH" hatası alıyoruz.
Yüzlerde unvan olduğundan unvanlarıda bazen farklılık olabilir veya farklı bir unvan eklenebilir Ömer bey. Bu yüzden çalışmayı biraz daha esnek yapabilir miyiz?

Mevcut listeyi çalıştıran bir uygulama yapmamız mevcut mu. personel listesindeki kişilerin uvnanlarını veri sayfasından kontrol edip, varsa alt alta sayısı kadar yazdırsın. unvan karşılığı yoksa es geçsin altakine baksın. Belki çok şey istemiş gibi oldum ancak orijinal dosyada veri öyle çok ki. Yaptığınız çalışma bizi çok memnun etti.

İlgili çalışmaya VERİ sayfasındaki "sürec adı" da dahil edebilir misiniz?

SİCİL ADI-SOYADI UNVAN EĞİTİM başlıkları var. yanına "Süreç adı" da eklenebilir mi? eğitim bilgilerini çektiği gibi süreç adlarınıda çekmesini bize büyük kolaylık sağlayacaktır.

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
8