Çözüldü Konteyner haftalık liste takip çizelgesi

mhr1853

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

Çalıştığım kurumda haftalık sefer ödemesi yapılıyor. Günlük listelerimi ayrı excel listesinde işliyorum. Plakalarda ayrı bir excel dosyasında, her plakanın kendi dosyası var. Filitreleme yöntemiyle plakalara işleri kaydediyorum. İş yoğunluğum arttığı için böyle bir çözüm üretmek istiyorum. Fakat şöyle bir şey yapmak istiyorum.

-Sütün kısmında yazılı olan plakayı işlediğim zaman, o satırdaki bilgileri ilgili plakanın sayfasına otomatik atması için bir formül uygulayabilir miyim?
-Yapılıyorsa, bunları tek bir excel dosyasında mı yapılması gerekiyor yoksa eski sistemde uyguladığım her plakanın excel dosyasına otomatik atılır mı?

Konuyla ilgili desteklerinizi rica ediyorum.

Ekli dosyalar

Merhaba,

Çalıştığım kurumda haftalık sefer ödemesi yapılıyor. Günlük listelerimi ayrı excel listesinde işliyorum. Plakalarda ayrı bir excel dosyasında, her plakanın kendi dosyası var. Filitreleme yöntemiyle plakalara işleri kaydediyorum. İş yoğunluğum arttığı için böyle bir çözüm üretmek istiyorum. Fakat şöyle bir şey yapmak istiyorum.

-Sütün kısmında yazılı olan plakayı işlediğim zaman, o satırdaki bilgileri ilgili plakanın sayfasına otomatik atması için bir formül uygulayabilir miyim?
-Yapılıyorsa, bunları tek bir excel dosyasında mı yapılması gerekiyor yoksa eski sistemde uyguladığım her plakanın excel dosyasına otomatik atılır mı?

Bir userform yapıp tüm bilgileri tek sayfaya kayıt edip kontrol edebilirsin.

Merhaba,

Merhaba,
2021 isimli sayfasında Tutar, Ödenen sütun/satırlarına girişleri yapınız.
Açıklama-1, Açıklama-2 sütun/satırlarına ihtiyaca göre girişleri yapınız.
Aşağıdaki DİZİ formülü bütün plaka sayfalarının A2 hücrelerine yapıştırıp ctrl+shift+enter ile hücreden çıkış yapınız.
Ve A2'deki bu formülü K sütununa kadar sağa ve saha sonra da aşağıya doğru sürükleyerek çoğaltınız.
(Veya hücreyi kopyalayıp A2:Kxx aralığını seçip yapıştırın.

Kod:
İçeriği görüntülemek için giriş yapmalısınız
(1 satır)

Ekli dosyada fprmül bütün sayfalara uygulandı, kontrol edininiz.

Not: Plaka kısmı boş olanlar var.
Not2: 2021 sayfası B sütunundaki plakalar ile sayfa isimlerine verilen sayfa isimleri birebir aynı yazılmalı.

Ekli dosyalar

Merhaba,
2021 isimli sayfasında Tutar, Ödenen sütun/satırlarına girişleri yapınız.
Açıklama-1, Açıklama-2 sütun/satırlarına ihtiyaca göre girişleri yapınız.
Aşağıdaki DİZİ formülü bütün plaka sayfalarının A2 hücrelerine yapıştırıp ctrl+shift+enter ile hücreden çıkış yapınız.
Ve A2'deki bu formülü K sütununa kadar sağa ve saha sonra da aşağıya doğru sürükleyerek çoğaltınız.
(Veya hücreyi kopyalayıp A2:Kxx aralığını seçip yapıştırın.

Kod:
İçeriği görüntülemek için giriş yapmalısınız
(1 satır)

Ekli dosyada fprmül bütün sayfalara uygulandı, kontrol edininiz.

Not: Plaka kısmı boş olanlar var.
Not2: 2021 sayfası B sütunundaki plakalar ile sayfa isimlerine verilen sayfa isimleri birebir aynı yazılmalı.
Çok ama çok teşekkür ederim. Aynen bunu istiyordum. Süper oldu.

Sizin dosyayı açamadığım için kendime göre örnek oluşturdum inceleyin kendinize göre uyarlayabilirsiniz.
Sizin yaptığınız gerçekten profesyonel olmuş. Hem manuel işleyebiliyorum, hem de yaptığınız çalışmada açıp da işeyebiliyorum. Çok çok iyi olmuş. Çok teşekkür ederim.
Peki sizin yaptığınız çalışma sayfasına yazıklarımın otomatik sütunda yazılı olan plakayı algılayıp, satırda yazılan bilgilerle beraber plaka sayfasına atması için ne yapabilirim? İlyas beyin istediğim şekilde yaptığı çalışma sayfası ektedir.
Yaptığınız dosyada zamanla bozulma olur mu? Bazen biliyorsunuz excel böyle sürprizler yapıyor. :)
Dönüşleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Çalışmanızı açamıyorum forum izin vermiyor vip üyesi olmadığım için. Çalışmanızı yildizcigdem43**** adresine mail atarsanız yardımcı olurum. gmail.com

Konuyu başlatan
Normal Üye
İSTANBUL
Konu Bilgi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
7