B

Çözüldü Haftalık çalışma programı ve puantaj hazırlama

Believing

Yıllık Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Sayın Uzman Arkadaşlar,

Ekteki örnek çalışmalardan "SHIFT" haftalık çalışma programının yapıldığı, "PUANTAJ" adı üstünde puantajların yapıldığı çalışmalardır.
Yapılan haftalık çalışma programındaki verileri, puantaj çalışmasına belirli koşullar, kurallar ile transfer ederek puantaj tablosunu oluşturmak istiyorum.
Puantaj çalışmasını "PARAMETRE" sayfasında "H" ve "J" kriterleri referans ve koşul olarak alarak, PUANTAJ sayfasındaki açıklamalara göre veri transferini sağlamak istiyorum.
Fazlaca uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir istek olmasından dolayı, uzman arkadaşların benim için çok kıymetli olan yardımlarını rica ediyorum.

Saygılarımla,

Ekli dosyalar

@Believing

PUANTAJ sayfası I3 (ayın ilk günü tarihi) hücresindeki değer tarih değil, tarih gibi görünen METİN.
Çünkü bu değeri METNEÇEVİR işleviyle (METİN işlevidir ve doğal olarak sonucu METİNdir) oluşturmuşsunuz.
Bu formülü =--("01."&E3&".2021") olarak değiştirmeniz yeterli olur. Kod gerekli işlemi yapacaktır.

.

Merhaba Ömer bey,

Kodlar istenilen bilgileri doğru şekilde getirmektedir.
Fakat 16 ve 22.08.2021 tarihlere ait sütun bilgileri boş olarak gelmiştir.

Ekran görüntüsü 2021-08-30 014542.webp

Saygılarımla,

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhaba Ömer bey,

Geç olsun ama güç olmasın misali, biraz geciktiğim için affınıza sığınıyorum.
Taslak kodlarınız bir problem dışında oldukça güzel çalıştı. Bundan sonra yapılması gerekenleri dilim döndüğünce aşağıdaki gibi toparlamaya çalıştım.

1-) Güncel tarihler üzerinden gitmek için çalışmaları Eylül olarak revize ettim.
2-) Ağustos çalışmasında olduğu gibi iki ayrı sütuna ait bilgiler alınamamaktadır. Onu dışındaki olması gereken veriler doğru şekilde gelmektedir.
3-) Gerçekleşen verilen 1 gün sonra günlük olarak puantaj tablosuna aktarılmaktadır. Bu sebeple mevcut kodlar iki tarih aralığına göre (mümkünse sadece günleri yazarak), bir veya birden fazla güne ait veriler alınabilmelidir.
4-) Geçmiş tarihe ait sütundaki veriler korumaya alınmalıdır. Bugünü 06.09.2021 olarak kabul edersek, 05.09.2021 veriler alınabilmeli, 04.09.2021 tarihi ve öncesine ait veriler, sayfa koruması ile değişikliğe karşı korunmalıdır.
5-) Geriye dönük verilerin değiştirilmesi yönetici izni gerektirdiğinden ToggleButton1 yardımı ile bu eylemi gerçekleştiriyorum. A:H aralığı sütunları (D sütunu hariç) sayfa koruması ile kilitlenmelidir. Bu aralığı ToggleButton1 ile ilişkilendiremedim.
6-) Puantaj Verilerin Güncelle butonu ile her veri alındığında A:H aralığı sütunları (D sütunu hariç) ve I:AM aralığı belirtilen koşullara göre kilitlenmelidir.
7-) Kodlar çalıştığı zaman PUANTAJ sayfasının biçimlerinin korunması sağlanmalıdır.
8-) Sayfa koruma şifresinin kolay deşifre olmaması için şifrenin yıldız (****) şeklinde görünmesi için sayfaya UserForm ekledim. UserForm bu özellikleri göre kodlanmalıdır.
9-) DATA_PERSONEL sayfasına alınan veriler Modül2’deki kod yardımı ile farklı klasördeki Database_PERSONEL_LİSTESİ isimli çalışma kitabından eski verileri silerek yeni verileri almaktadır. Modül2’deki kodu alınmış eksi verileri koruyarak, DATA_PERSONEL sayfasında bulunmayan verileri alması gerekmektedir.

Çalışmanın güncel hali ekteki gibi olup, puantaj sayfasın iki adet commandbutton ve iki adet togglebutton ekledim.
Gri renkli butonlar normal kullanıcılar için, Sarı renkli butonlar ise yöneticiler için tasarlanmıştır.

Saygılarımla,

Ekli dosyalar

@Believing

Önce şunu belirteyim: anlıyorum siz belgeye (tümüyle kullanabilmeye) odaklısınız ve belgedeki tüm istek/sorun/ihtiyaçların tek adımda karşılanmasını beklemektesiniz. Ancak bu durum maalesef forum mantığıyla çelişiyor.
Forumdaki konuların BELGE bazlı değil, işlem türü bazlı açılması daha doğru.
Böylece hem GOOGLE gibi arama motorlarında forumumuzun daha etkin kullanılmasına olanak sağlanmış olur
hem de benzer ihtiyacı olacak diğer forumdaşlarımız forumun ARAMA kısmından daha etkin yararlanabilir.

Bu konu sayfası PUANTAJ bilgilerinin alınması olduğuna göre;
burada sadece bununla ilgili cevaplar yazıyorum. Bence personel listesi güncelleme, sayfayı korumaya alma, geçmiş günlere veri girişine kısıtlama getirme gibi diğer konuların her biri için ayrı ayrı (işlem türü bazlı) konular açılmasının yerinde olacağını belirteyim.

Konumuza dönersek (eklediğiniz son belgeleri incelemedim); kodun yeni (bence sorunsuz) hali (AĞUSTOS için ) aşağıdaki gibi olup,
PUANTAJ belgesiyle aynı dizinde olan SHIFT belgesi kapalıyken kullanabilirsiniz.
Kontrol sonrası geri bildirimde bulunursunuz.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(45 satır)

• Beğen
Tepkiler: ysb