Soru Yemek listesi haftalık reçete tablo oluşturma

muratayaz1

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
iyi akşamlar excele yeni başladım okulumda haftalık yemek için ihtiyaç listesi çıkarmam gerekiyor ve böyle bir taslak var elimde.
Haftalık yemek planlayıcısı menüsünden öğüne göre reçeteler kısmındaki yemeklerin isimlerini seçerek haftalık iaşe listesine seçtiğim yemeklerin tabloda toplam olarak listelenmesini istiyorum mümkün ise yapabilecek olan var mı şimdeden teşekkürlerimi sunuyorum.

Ekli dosyalar

Excel yemek reçete porsiyon hesaplaması aynı konumu? Lütfen farklı başlık altında aynı soruları sormayınız. :) Hangisinden ilerlemek istiyorsanız onu açık bırakalım diğerini kapatalım.

Yardım konusuna gelecek olursak forumda ki herkes vakti müsait oldukça, zaman buldukça ve insanlara destek verebilirim modun da olduğunda cevap verebilir. Bunun içinde sabırlı olmalısınız. İşiniz acele ise ücretli destek alanında hizmet talep edebilirsiniz.

Ayrıca şunu belirtmeliyim ki; yemek-reçete-ihtiyaç listesi-porsiyon vs bu tür konular,
işleyişin iyi tasarlandığı, en azından belli bir aşamaya gelmiş belgede,
belli bir hesaplamanın/listelemenin yapılamadığı durumda forum konusu olarak sorulursa mesafe alınabilir.

Örneğin;
-- Haftalık yemek seçimi sayfasında açılır listeden seçim yapmak için kullanılmak üzere bir yemek isimleri listesi (alfabetik sıralanmış) olmalı,
-- Benzersiz bir malzeme listesi olmalı,
-- Öğün ile yemekler arasında bir bağlantı olması tercih edilir (patlıcan musakkayı kahvaltı sütununda kullanılamaması gibi)
-- Kişi sayısı (günler/öğünler itibariyle) konusu netleşmelidir,
-- İleriki aşamalarda fire vb konular gündeme geleceği bilinmelidir.

Her neyse;
-- Konu sahibinin yaptığı gibi BÜTÜNCÜL BİR İSTEK için forumun ÜRETLİ DESTEK alanı kullanılabilir.
-- Yahut yukarıda sıraladığım ve konuyla ilgili olabilecek benzer durumların da en baştan tasarlandığı bir belge oluşturulup,
bu belgede adım adım ve en temel konudan başlayarak (eski konulara geri dönüş olmayacak şekilde)
parçalar halinde işlem bazlı olarak forum soruları sorulup, alınan cevaplar belgeye uygulanıp,
bu çözümün uygulandığı yeni örnek belgeyle yeni bir konu açarak adım adım ilerleme yolu seçilebilir.

Tercih elbette konu sahibinin.

.

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Soru 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
3