Çözüldü İşlem Yapılmadığı Zaman Otomatik Kapatma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sepulastura

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar

Aşağıdaki kodlar, başka bir forumdaki bir ustaya ait. Bu kod düzeneğinde sayfayı açınca karşımıza kapanması gereken süreyi bizden istiyen bir inputbox ekranı çıkıyor. bu inputboxta bulunan satıra yazılması gereken format ise 00:00:00 şeklinde olup manuel giriş yapmak gerekiyor.

ben istiyorumki bu kod düzeneğinde input box ve o satır yine kalsın. altında bir kaçtane option butonlar olsun. bu option butonlarda aşağıdaki gibi bir kaç süre seçeneği olsun. Örneğin
30 sn
1 dk
5 dk
10 dk
30 dk
1 saat

ben bu option buttonla süreyi seçsem format olarak inputboxa o süreyi aktarsa istiyorum. bunu nasıl revize edebiliriz bilgi ve yardımlarınızı rica ederim

Kod:
You must log in to view content
(42 satır)

Moderatörün son düzenlenenleri:
Çözüm
Merhabalar

Ben inputbox içeriğinde otomatik kendi belirlediğim bir veri gösterterek bir çözüm ürettim. AA1 hücresine yazılı olan 00:10:00 diye bir veri var
inputbox içerisine bu veriyi çağırdım. ve iniput box içerisinde 00:10:00 verisi default olarak geliyor.

Kod:
(8 satır)

Teşekkürler üstadlarım
Merhaba.
Başka durum/belge/istek için oluşturulmuş kodları isteğe göre kendinize uyarlamak genellikle sıfırdan oluşturmaktan daha zordur.
Kaldı ki istediğiniz şeyi InputBox ile yapmanız da bildiğim kadarıyla mümkün görünmüyor.

Sayın @Feyzullah 'ın da belirttiği gibi istediğiniz işlem için bir userform kullanmanızda yarar var gibi görünüyor.

Üzerinde bir adet TextBox, bir adet Listbox ve bir adet de CommandButton olan basit bir userform hazırlayıp;
ListBox'u standart saatleri listelemek/seçmek için, TextBox'u da elle saat girişi için kullanırsınız.
Listbox'tan seçerek veya TextBox'a saati yazıp CommandButon'a tıklayarak istediğiniz işlemin gerçekleştirmesiyle ilgili olarak
kod desteği isteyin.

Bu şekilde mesafe katetmeniz daha kolay gibi görünüyor.

Merhabalar

Ben inputbox içeriğinde otomatik kendi belirlediğim bir veri gösterterek bir çözüm ürettim. AA1 hücresine yazılı olan 00:10:00 diye bir veri var
inputbox içerisine bu veriyi çağırdım. ve iniput box içerisinde 00:10:00 verisi default olarak geliyor.

Kod:
(8 satır)

Teşekkürler üstadlarım

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
4