Çözüldü Hafta Tatiline Göre Arka Planını Renklendirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

selimtyg

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba arkadaşlar.
Örnek
Personel1 salı
personel2 çarşamba
personel3 perşembe

Puantaj sayfası yapıyorum ve tüm personeli hafta tatilleri farklı günler bunları puantaj sayfasında personel1 in tüm salı günlerinin koşullu biçimlendirme yada makro ile arka planını değiştirebilirmiyiz. Hafta tatili sutunu hangi gün ise tarih kısmında o günün arka planı değişmesini istiyorum.

yardımcı olursanız sevinirim.
örnek

hocam ben biraz daha düzenledim ama sayfayı kontrol edebilir misiniz?
1- Personel giriş çıkış sayfasındaki verileri günlük olarak A-puantaj sayfasına çalıştığı saati çekeceğiz.
2- Ve H-puantajda yada Personel Kartında günlük çalışma saati haftalık çalışma saati vb verileri çekmek istiyorum.
3- Vardiyalı bir firma olduğu için 3 vardiya sistemi var 08:00 - 16:00 , 16:00 - 24:00 , 24:00 - 08:00 saatleri günlük 7.30 saat çalışma saati var günlük çalışma saati 7.30 saati aşar ise fazla mesai alacak

Ekli dosyalar

@cesur hocam şimdi A-Puantaj sayfasındaki personel a çarşamba günü izinli tarihlerin olduğu kısımda tüm çarşambaların olduğu sütünlar renkli olacak.
Personel b salı günü izinli tarihlerin olduğu kısımda tüm salı günleri renkli olacak

@cesur Hocam =METNEÇEVİR(N$1;"GGGG")=$E4 bu şekilde yapınca oldu. sorunu o şekilde çözdüm şimdi ise Personel giriş - çıkış sayfasındaki verileri çekmek istiyorum. Personel A 01.01.2024 de kaç saat çalışmış 02.01.2024 de kaç saat çalışmış tarih bazlı çekmek için nasıl bir formulasyon yapmamız gerekiyor.

@cesur hocam buyrun önerinizi de alabilirim.

yıllık izin varmı (Yİ)
ücretli izin varmı (Üİ)
ücretsiz izin varmı(İ)
saatlik izin varmı(Si)
hafta çalışma saati 45 saati aşmışsa hem mesai alır hem de hafta tatili alır aşmamışsa alamaz
istisna raporlu ise hafta tatili ücretini hak eder günlük ücretten kesilir
küsuratlar yuvarlanacak (15dk çalışan 30dk olacak 31dk sonra olanlar 1 saate tamamlanacak )
Rapor dışında eksik gün varsa o haftada hafta tatilini 45 saati doldursa dahi gelmediği günün ücreti kesilir. hafta içi 11 saati geçen saat ve gün sayısı gelmediği haftalık gün sayısı bu hafta gün rapor gün sayısı bu hafta eksik çalışılan gün sayısı hafta tatilinde çağırılan personel 1 saat dahi çalışsa tam gün mesai ücreti alır 1*1.5 genel tatilinde çağırılan personel 1 saat dahi çalışsa tam gün mesai ücreti alır 1*1.5 ücretli izin verilirse çalışmış gibi görünüyor. bunları da yapacağım sırasıyla

Ekli dosyalar

@selimtyg
:) bir haftalık istek yazmışsın. İstekler için bazı bilgiler gereklidir.
yıllık izin varmı (Yİ)
ücretli izin varmı (Üİ)
ücretsiz izin varmı(İ)
saatlik izin varmı(Si)
" hafta tatili alır " ne demek nereye kaydedilmiş veya edilecek
istisna raporlu nerede yazılı
15 dakika erken gelenlerin durumu nasıl olacak
hafta tatilinde çağırılan personel bilgisi nerede
ücretli izin verilirse bilgisi nerede ilk etepta gördüklerim. Konuyu maddeler halinde anlaşılır şekilde yazmakta fayda var

:) bir haftalık istek yazmışsın. İstekler için bazı bilgiler gereklidir.
yıllık izin varmı (Yİ)
ücretli izin varmı (Üİ)
ücretsiz izin varmı(İ)
saatlik izin varmı(Si)
" hafta tatili alır " ne demek nereye kaydedilmiş veya edilecek
istisna raporlu nerede yazılı
15 dakika erken gelenlerin durumu nasıl olacak
hafta tatilinde çağırılan personel bilgisi nerede
ücretli izin verilirse bilgisi nerede ilk etepta gördüklerim. Konuyu maddeler halinde anlaşılır şekilde yazmakta fayda var
@cesur Hocam Dosyayı yavaş yavaş tamamlıyorum.
yıllık izin varmı (Yİ)
ücretli izin varmı (Üİ)
ücretsiz izin varmı(İ)
saatlik izin varmı(Si) bunları puantajda belirteceğim ben bunda sorun yok
" hafta tatili alır " ne demek nereye kaydedilmiş veya edilecek (Burası H-Puantaj Sayfasında mevcut Haftalık 45 saat altında çalışıyorsa eğer haftalık tatil yok veya var onu hallettim ben)
istisna raporlu nerede yazılı (buda sadece puantajda R yazılınca eğer personel haftalık 45 saaatin altında çalışmış ise raporu varsa eğer Haftalık tatil hakkı olur)
15 dakika erken gelenlerin durumu nasıl olacak (burada personel günlük kart okuttukları için personel giriş çıkış sayfasındaki çalışma saatinden alınacak. Bu aslında fazla mesaide gerekli olan birşey eğer personel 15dk mesai yaptıysa bu 30dk olacak 31dk çalışmış ise 1 saat olarak hesaplanacak)
hafta tatilinde çağırılan personel bilgisi nerede(bu kısım A-puantaj sayfasında sarı ile boyalı alanda h yazılacak eğer orada saat varsa onun için bir fonksiyon yazılması gerekecek. Hafta tatili sutunu var )

@selimtyg

Bütüncül ve size özel bir çalışma yapılmasını istiyorsanız
tüm isteklerinizi tereddüt oluşturmayacak şekilde detaylı açıklamalar yaparak maddeler halinde listeleyip üst kısımdaki ÖZEL DESTEK bölümünden talep oluşturabilirsiniz.

Şayet forum alanında konu açarak belgenizi/çalışmanızı olgunlaştırmak istiyorsanız;
bunun için izlenecek yöntem, tüm istekleri tek seferde yazarak konu açmak yerine,
en temel işlemden başlayarak (öncelik sıralamasını siz biliyorsunuz)
işlem türleri itibariyle parça parça konular açıp,
her sorun çözüldüğünde o çözümün uygulandığı yeni örnek belge ile bir sonraki işlem için yeni konu açmak şeklinde bir yöntem izlemelisiniz.
Netice itibariyle, şu an yazıştığımız alan FORUM alanıdır ve soruların da forum mantığına uygun olarak işlem türü bazında parçalar halinde açılması gerekiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
17