O

Çözüldü İki Gününde de İzin Kullanılan Haftasonu Sayısı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan oguz040
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Merhaba Sayın @oguz040 , öncelikle forumumuza hoşgeldiniz diyorum.

Soru sorarken açtığınız konu başlıklarınızın GENEL nitelikli olmamasına, özen gösteriniz.

FORMÜL YARDIM yerine, isteğinizi özetleyebilecek, destek isteğinde bulunduğunuz hususun ne olduğunu
anlaşılır kılacak ifadeler (iki gününde de izin kullanılan haftasonu sayısı gibi) kullanınız.
Ben konu başlığınızı bu şekilde düzenledim. Umarım sorunuzu daha anlaşılır hale getirmiştir.

Madem PUANTAJ ile ilgili bir çalışma hazırlamaya başladınız önce birkaç öneride bulunayım.
PUANTAJ belgelerinde bence olmazsa olmazlar şunlar;
-- Başka bir sayfada bir personel listesi olmalı,
-- Başka bir sayfada RESMİ TATİLLER (Milli ve Dini Bayramlar için) için tarih listesi olmalı,
-- Puantaj sayfasında, yıl seçiminin yapılacağı, VERİ DOĞRULAMA >> LİSTE özelliği uygulanmış bir hücre olmalı,
-- Puantaj sayfasında, ay seçiminin yapılacağı, VERİ DOĞRULAMA >> LİSTE özelliği uygulanmış bir hücre olmalı,
-- Ay ve Yıl seçimine göre sonucu tarih olacak şekilde (görünümü SAYI olabilir tabi) örnek belgedeki ilk 2 satır verileri elde edilmeli
Yukarıda belirttiğim hususlar için belgenizde en üste birkaç satır ilavesi yapılması gerekecektir sanırım.
Sayfa tasarımını kendiniz halledebilirsiniz.

İsterseniz forumda PUANTAJ şeklinde arama yaparsanız, benzer örnek belgeler/tasarımlar/uygulamalar bulalabilmeniz lazım.

Sorunuza gelince; örnek belgenizde mevcut yapıya göre aşağıdaki formül istediğiniz sonucu verir.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Merhaba Sayın @oguz040 , öncelikle forumumuza hoşgeldiniz diyorum.

Soru sorarken açtığınız konu başlıklarınızın GENEL nitelikli olmamasına, özen gösteriniz.

FORMÜL YARDIM yerine, isteğinizi özetleyebilecek, destek isteğinde bulunduğunuz hususun ne olduğunu
anlaşılır kılacak ifadeler (iki gününde de izin kullanılan haftasonu sayısı gibi) kullanınız.
Ben konu başlığınızı bu şekilde düzenledim. Umarım sorunuzu daha anlaşılır hale getirmiştir.

Madem PUANTAJ ile ilgili bir çalışma hazırlamaya başladınız önce birkaç öneride bulunayım.
PUANTAJ belgelerinde bence olmazsa olmazlar bence şunlar;
-- Başka bir sayfada bir personel listesi olmalı,
-- Başka bir sayfada RESMİ TATİLLER (Milli ve Dini Bayramlar için) için tarih listesi olmalı,
-- Puantaj sayfasında, yıl seçiminin yapılacağı, VERİ DOĞRULAMA >> LİSTE özelliği uygulanmış bir hücre olmalı,
-- Puantaj sayfasında, ay seçiminin yapılacağı, VERİ DOĞRULAMA >> LİSTE özelliği uygulanmış bir hücre olmalı,
-- Ay ve Yıl seçimine göre sonucu tarih olacak şekilde (görünümü SAYI olabilir tabi) örnek belgedeki ilk 2 satır verileri elde edilmeli
Yukarıda belirttiğim hususlar için belgenizde en üste birkaç satır ilavesi yapılması gerekecektir sanırım.
Sayfa tasarımını kendiniz halledebilirsiniz.

İsterseniz forumda PUANTAJ şeklinde arama yaparsanız, benzer örnek belgeler/tasarımlar/uygulamalar bulalabilmeniz lazım.

Sorunuza gelince; örnek belgenizde mevcut yapıya göre aşağıdaki formül istediğiniz sonucu verir.[Gizlenmiş içerik]

ömer bey formül için çokk teşekkür ederim. 2 cisi için bir formül yardımında da bulunabilir misiniz. ?

Sayın Ömer BARAN üstadım
2 penceredeki aşağıdaki cevabınızdaki formülde ilk alanda AG sütununda bitmesinin nedeni nedir?
(AG yazan alanı AH (son gün) yapınca yok hatası alınmaktadır.)
=TOPLA.ÇARPIM(((($D$1:$AG$1="CUMARTESİ")*($D3:$AG3="İZİN"))*(($E$1:$AH$1="PAZAR")*($E3:$AH3="İZİN"))))

Bilmiyorum. Ama Ayın 1. günü sütunu ile Ayın sonuncu günü yada 31 sütun sonrası sabit neden olmadı anlayamadım...
Her iki tarafta da $D$3:$AH$3 sabit olacak şekilde başka tür formüle edilebilir mi?

Cevaplar için çok teşekkürler. Ocak ayında cumartesi pazarlar 4,5-11,12-18,19-25,26 günlerine denk geliyor. test ettim ay içerisinde hangi güne denk gelirse gelsin formül güzel çalışıyor.

=EĞER(YADA($AN15="";$AN15=0);"";METNEÇEVİR($AN15;"#.##0")&" ALACAK") bu formülde ( - ) değer verdiğinde de -1 ALACAK yazıyor.
Bunu sutun ( - ) değer verdiğinde de -1 VERECEK şeklinde nasıl revize edebiliriz.

Merhabalar;
AN14 hücresindeki formülü şu şekilde değiştiriniz.
-- AM14 hücresi 0 dan büyük ise; 0 dan küçük ise şartı eklenmiştir.
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...