K

Soru Excel resim çağırma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Kafkas
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kafkas

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar Exteki Excele Resim klasöründen C15 hücresine Ad Soyad yazarak (ActiveX dDenetimi) Resim getirebilirmiyiz

Ekli dosyalar

Alt taraftan ilgili sayfanın adına fareyle sağ tıklayıp KOD GÖRÜNTÜLEyi seçin,
açılacak vba ekranında sağdaki boş alana aşağıdaki kodu yapıştırın.

Koddaki, fotoğrafların bulunduğu dizin bilgisini (yol) kendinize göre düzenlerseniz.
C15'deki ismi değiştirdiğinizde, ilgili dizinde C15'deki değer ile aynı adı taşıyan fotoğraf varsa Image1 nesnesine resim yüklenir.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(10 satır)

.

Alt taraftan ilgili sayfanın adına fareyle sağ tıklayıp KOD GÖRÜNTÜLEyi seçin,
açılacak vba ekranında sağdaki boş alana aşağıdaki kodu yapıştırın.

Koddaki, fotoğrafların bulunduğu dizin bilgisini (yol) kendinize göre düzenlerseniz.
C15'deki ismi değiştirdiğinizde, ilgili dizinde C15'deki değer ile aynı adı taşıyan fotoğraf varsa Image1 nesnesine resim yüklenir.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(10 satır)

.
RESİM OLMASINA RAĞMEN İSİM YAZIP ENTER DEYİNCE RESİM YOK UYARISI VERİYOR RESİM YOLUNU KENDİME GÖRE DÜZENLEDİM

küçük bir eksiği fark etmemişim düzelttim teşekkür ederim iyi çalışmalar
Bir ricam daha olacak EKTEKİ ÖRNEĞE GÖRE aynı sayfada birden farklı resim çağırma farklı ad soyadı kullanarak yan yana misal örnek birine C15 hücresinde yazınca gelecek diğerinde G15 hücresine yazınca RESİM getirebilirmiyiz.

Ekli dosyalar

Bir ricam daha olacak EKTEKİ ÖRNEĞE GÖRE aynı sayfada birden farklı resim çağırma farklı ad soyadı kullanarak yan yana misal örnek birine C15 hücresinde yazınca gelecek diğerinde G15 hücresine yazınca RESİM getirebilirmiyiz.
Deneyiniz
Listenizdeki Ad Soyad hücreleri C15,H15 vd M15 oldugundan buna göre kodlar çalışmaktadır

Ekli dosyalar

Geliştirici sekmesinden tasarım moduna tıklayın sonra image1 nesnesinin üzerine gelip çift tıklayın açılan image ayarlar bölümüne geleceksiniz burada picturesizemode 3 yapın bu işlemi diğer image 2 ve image 3 içinde yapın sorun duzelecektir

ÇOK SORU SORUYORUM AMA BU KONUDAKİ EXCEL ÇALIŞMA KİTABINI ve RESİMLER KLASÖRÜNÜ E:\ SÜRÜCÜSÜNE ATTIKTAN SONRA KENDİM KULLANABİLİYORUM PAYLAŞIMA AÇIYORUM AĞ ÜZERİNDEN DİĞER ARKADAŞLARDA BİLGİLERE ULAŞIP AD SOYAD YAZIP SORGULAYINCA RESİM GELSİN DİYE FAKAT AD SOYAD YAZINCA DİYER PCLERDE RESİM GELMİYOR HATA VERİYOR BUNUN ÇÖZÜMÜ VARMI ?

ÇOK SORU SORUYORUM AMA BU KONUDAKİ EXCEL ÇALIŞMA KİTABINI ve RESİMLER KLASÖRÜNÜ E:\ SÜRÜCÜSÜNE ATTIKTAN SONRA KENDİM KULLANABİLİYORUM PAYLAŞIMA AÇIYORUM AĞ ÜZERİNDEN DİĞER ARKADAŞLARDA BİLGİLERE ULAŞIP AD SOYAD YAZIP SORGULAYINCA RESİM GELSİN DİYE FAKAT AD SOYAD YAZINCA DİYER PCLERDE RESİM GELMİYOR HATA VERİYOR BUNUN ÇÖZÜMÜ VARMI ?
Resim klasörü diğer personellerin pc dede yüklümü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...