Çözüldü Excel üzerinden WhatsApp Mesajı Gönder

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sezerkaratas

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
xlsm
merhabalar örnek dosyada anlıyacağınız gibi listedeki insanlara whatsap mesajı göndermek istiyorum.
ama sanırım mesaj çok uzun olduğu için hepsini gönderemiyorum.
düzenlememe yardım edebilir misiniz?

Konu tarafımızca çözülmüş ve çok özel bir dosya oluşturulmuştur.
Detaylar aşağıdaki linkte:

Moderatörün son düzenlenenleri:
İndirdiğiniz dosyayı da paylaşabilirseniz üzerinden gidebiliriz.
Ayrıca gördüğüm kadarıyla birden fazla mesaj çeşitiniz var. Hangisi hangi durumda gönderilecek nasıl anlaşılacak?
dosyayı ekledim.

durumun özeti şu
ben kargo gönderiyorum ve kargonun sitesinden kargo durumlarını excele aktarıyorum.
kargonun 3 durumu olabiliyor, kargo ya teslim edildi , ya iade edildi yada aktif bu bilgide h satırında yazıyordu sanırım vba da belli hangi satır olduğu
bende 3 ayrı şart koştum
teslim edildiyse mesaj sayfasındaki a2 hücresindeki mesayı gönder ve "j" stünuna şu tarihte teslim edildi mesajı atıldı yaz
iade edildiyse mesaj sayfasındaki b2 hücresindeki mesajı gönder ve "j" stünuna şu tarihte iadeedildi mesajı atıldı yaz
eğer aktifse ve 7 gün önce gönderilmişse mesaj sayfasındaki c2 hücresindeki mesajı gönder ve "j" stünuna şu tarihte aktif edildi mesajı atıldı yaz.

mesajlarımdan birini tam şekilde yazdırabilicek duruma getirmeniz inanın günlerdir uğraşıyorum ve işin içinden çıkamadım. ve bu program düzgün bir şekilde çalışırsa gerçekten çok işime yarıycak. her türlü öneriye hazırım lütfen yardım edin işin içinden çıkamıyorum

Ekli dosyalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...