Çözüldü Excel Makroları ile Mesai Hesaplatma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sevincmrt

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2013
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
İlk öncelik ile konuyu okuyan ve destek olan olmayan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
Excelde her ay yapmak istediğim şey personelin 0,5 saatlik mesaisini onaylatmam gerekiyor bunun içinde her ay tek tek personelin çalıştığı tarihleri saatleri ve bayramları belirtecek şekilde tek tek sayfa haline getirip çıktı alıp onaylatıyorum. Bunu yaparken makro veya daha farklı bir yöntem ile yapabilmem mümkün mü. Sadece çalıştığı günleri mesela Raporlu olduğu senelik izin sosyal izin veya F (08:00-18:00) çalıştığı günleri listelemesini istemiyorum. Diğer günleri saatleri ve tarihleri sicil no statüsü bunların otomatik bir şekilde olmasını nasıl sağlarım.
Aşağıdaki kodu boş bir modüle ekledikten sonra buton yardımı ile kullanıyorum.
Vardiya Listesi sayfasında Personel adına tıkladıktan sonra makroyu çalıştırırsanız listeyi o personelin bilgilerine göre güncelleyecektir.
Benim istediğim ise tüm personelleri tesis isimleri ile yeni excel oluşturup ikinci sayfadaki formatta kaydetmesi. Aylık olarak verileri saklamam gerekiyor mesela Ekim Kavaklıdere , Ekim Çambel Pompa İstasyonu, Ekim Karaçam diğer ay ise Kasım Kavaklıdere gibi yeni excel açıp tüm personelleri oluşturması.Bayram Günlerinde Bayram Fazla Mesai yazması gerek.
Kod:
You must log in to view content
(46 satır)

Ekli dosyalar

Sayın sevincmrt;
1-Fazla mesai nasıl veriliyor. Kıstasları nedir? Mesela izinli yada başka nedenle çalışmamış kişilere fazla mesai verilecek mi? verilecekse ne kadar verilecek
2-Bayramlar belirtilecekse nereye ne şekilde belirtilecek? Fazla mesaisi ne olacak. Bayram günlerinin yazılı olduğu yer neresidir?
3-tüm personel tek başlık altında sayfa 2 ye alt alta mı sıralanacak? yoksa her bir personel için bir sayfa mı açılacak?
4- Her ayrı birim ayrı excel dosyasına mı kaydedilecek? Bana göre tek excelde olmasında fayda var .
5- Sorunlarınızı maddeler halinde yanlış anlaşılmaya meydan vermeyecek şekilde örnek dosya üzerinde açıklayarak yapınız.

@cesur
1- Fazla mesai bayram günleri haricinde sabit 0,5 saat yani yarım saat. Vardiya personeli olduğu için yemek molasına yarım saat çıkıyor kalan yarım saat ise mesai olarak veriliyor.
2- Cumhuriyet bayramı , ramazan bayramı , kurban bayramı , 1 mayıs , 1 ocak, bunlar bayram olarak 8 saat olarak veriliyor.
- Bayram arifesinde öğleden sonra çalışan personel için ise 3 saat veya 2 saat mesai veriliyor.
3-Her personel için bir sayfa açılacak ve tesis bazında yeni excel kitabına kayıt edilecek örnek olarak.
Kavaklıdere Ekim ayı , Çabmbel Ekim ayı gibi. 25 fazla tesis mevcut. Her excel içerisinde sayfalar Ahmet Mehmet içerisinde hazır formatta bulunan tablo içerisinde personelin mesaisi yazacak.

Örnek olarak attım dosyaları bunun gibi yeni excel oluşturarak personelleri kayıt edecek

Çalışma Mahiyeti(**) G Hüçresine Bayram Fazla Mesai eğer arife günü öğleden sonra varsa Bayram Çalışması

Ekli dosyalar

Sayın sevincmrt;
Sorduğum soruların cevabını alamamış olmama rağmen sorunuzu genel manada yaptım. Sanırım örneklerinizle ana tablo arasında uyumsuzluk var. Mesela Yıldırım TÜRKMEN çalışanı Sİ izinde olduğu halde örnekte tam çalışır görünüyor. Böylemi mi olmalı. Doğrusunu örnek üzerinde açıklayınız

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...