Çözüldü Excel VBA - Tarih Filtresi - İki Tarih Arası

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan orhan_
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

orhan_

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba;
Şirket PC arşivinde bu kodu buldum. Örnek olmadığı için kodun ne işe yaradığın anlayamadım. Siz değerli forum üyelerinin desteğini rica edeceğim. Bu kod nedir_? Ne işe yarar_? basit bir örnekle anlatabilir misiniz Teşekkür ederim.

VBA:
You must log in to view content
(12 satır)

Çözüm
Merhaba.
Yanlış anlamıyorsam; verdiğiniz kod, kriter olarak kullanılacak küçük tarih A1, kriter olarak kullanılacak büyük tarih B1 hücresinde yazılı ise;
bu iki tarih arası değerleri bir diziye alıyor ve bu değerler filtre kriteri olarak kullanılıyor. BOŞLUKlara ilişkin bir şey göremiyorum.
Verdiğiniz kodun yaptığı iki tarih arasını filtreleme işlemi için aşağıdaki kodu da kullanabilirsiniz..
C:
(3 satır)
Merhaba.
Yanlış anlamıyorsam; verdiğiniz kod, kriter olarak kullanılacak küçük tarih A1, kriter olarak kullanılacak büyük tarih B1 hücresinde yazılı ise;
bu iki tarih arası değerleri bir diziye alıyor ve bu değerler filtre kriteri olarak kullanılıyor. BOŞLUKlara ilişkin bir şey göremiyorum.
Verdiğiniz kodun yaptığı iki tarih arasını filtreleme işlemi için aşağıdaki kodu da kullanabilirsiniz..
C:
(3 satır)

Çözüm
Bence kendiniz halledebilirsiniz.

A1'e başlangıç tarihi, B1'e bitiş tarihini yazın,
2'nci satır başlık satırı, 3'üncü satırdan itibaren B sütunu ise filtrelenecek tarih verileri olacak şekilde bir sayfa hazırlayıp
A1 ve B1'deki tarihlerde değişiklikler yaparak kodu çalıştıracaksınız. B sütununda, A1 ve B1'deki tarihlere göre, iki tarih arası filtreleme olacaktır.
.

Bence kendiniz halledebilirsiniz.

A1'e başlangıç tarihi, B1'e bitiş tarihini yazın,
2'nci satır başlık satırı, 3'üncü satırdan itibaren B sütunu ise filtrelenecek tarih verileri olacak şekilde bir sayfa hazırlayıp
A1 ve B1'deki tarihlerde değişiklikler yaparak kodu çalıştıracaksınız. B sütununda, A1 ve B1'deki tarihlere göre, iki tarih arası filtreleme olacaktır.
.
Ömer Bey bir örnek hazırlamıştım. Sanırım beceremedim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...