Çözüldü Excel İşlem Yapmayınca Kapanması Hk

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sepulastura

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar

Örnek vererek anlatacağım.

aaa.xlsm isimli bir excel dosyam var ve aşağıdaki kodları sadece bu excel dosyam için kullanıyorum. bu kodlarda belirlenen süre içerisinde eğer excel üstünde herhangi bir işlem yapmazsam aaa.xlsm dosyamı kapatmaya yarıyor. Buraya kadar her şey güzel.

Fakat şöyle bir durum var. örneğin bbb.xlsm dosyamda açık diyelim. ama ben aaa.xlsm dosyamda çalışmıyorum. bbb.xlsm dosyamda çalışıyorum. ve ben bbb.xlsm dosyasında çalıştığım için kod içerisinde belirlediğim süre hep resetleniyor. haliyle aaa.xlsm dosyam hiç kapanmıyor. ben istiyorum ki sadece aaa.xlsm dosyasında çalışmadığım süreçte kapansın. bu kod diğer açık excellerimde çalışmasın bu durumu nasıl çözebilirim nasıl bir revize gerekir bilgilerinizi rica ederim

Thisworkbook kod sayfasında olan kodlar
Kod:
You must log in to view content
(13 satır)

Modül içerisinde olan kodlar
Kod:
You must log in to view content
(14 satır)

Merhabalar;
Deneme imkanım olmadı ama;
Kod içerisinde bulunan ThisWorkbook kelimesini Workbooks("aaa.xlsm") olarak değiştirip dener misiniz?

Moderatörün son düzenlenenleri:
o şekilde yapınca ben aaa.xlsm de aktif olarak çalışıp o şekilde bıraktıysam kapanıyor.

yani başka bir excelde çalışayım. yine kapanmıyor. hatta başka excelde çalışmayı durduruyorum. hiç bir excelde işlem yapmadığım halde kapanmıyor.

Thisworkbook ile başka excelde bile çalışıp sonra bırakmışsam bile kapanabiliyordu.

Evet güzel bu şekilde başka excelde çalışsam bile dosya kapanıyor.

çok ufak bir ayrıntı var yalnız. ben aaa.xlsm dosyasını açıp eğer o dosyada hiç işlem yapmadıysam bu makro devrede olmuyor. diyelimki bbb.xlsm yide açtım. ve ben sürekli bbb.xlsm de çalıştım aaa.xlsm de işlem yapmadığım için belirtilen sürede kapanmıyor. ne zaman ki ben aaa.xlsm de ufak bir işlem yapsam makro devreye giriyor sanırım. başka bir dosyada çalışsam bile o zaman kapanıyor sıkıntı olmuyor.

yani kısaca benim aaa.xlsm de ilk etapta bir kere çalışmam gerekiyor. çalışmazsam kapanmıyor :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...