Çözüldü Bir Sütuna Bağlı Veri Kısıtlama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kurban

Yıllık Dosya Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2013
Excel Sürümü
32 Bit
Excel Dili
Türkçe
selamun aleyküm sayın üstatlarım yine sizlerden yardım talep ediyoruz
sorumuz su; listemde örneğin 200 olan küpe Nolu hayvanın hisse sayısı 3 ise ve hisse sayısı bitti işe tüm listede o küpe ait yanı küpe No 200 olan hayvana ait başka kayıt yapmasın ve bize "200 olan küpe Nolu kurbanın hisse sayısı bitmistır"diye bize mesaj versin. Cevaplarınız İcin Tesekkurler
küpe no b sutununda hisse sayısı ise e sutünda
GENEL MAKRO SİFRESI durusu69
sayfalar koruma sifresi durusu

Ekli dosyalar

Çözüm
Aleykumselam, İlk mesajınızda anladığım doğrultuda bir kod yazdım. Yeni eklediğim alan tire(-_ ) arasında yer alıyor. B15 hücresine 200 yazarak kontrol edebilirsiniz.

VBA:
You must log in to view content
(12 satır)
Bu konunun benzeri için dün kod istemiştiniz ve kod paylaşmıştım. O Kodu kullanmıyor musunuz?
Aleyküm selam hocam o kodu kullanıyorum fakat benim isteğim bir küpe no ait olan hisse sayısını aşarsa bölüm bölümlerde örneğin 200 nolu küpe no hayvan hisse sayisi 3 ise ve küpe no 3 geçerse tüm bölümlerde 200 ait küpe nosu olan hayvana kayıt yapma imkanı bize vermesin

Birde bu son istediğiniz işleme ait kod yazıldığında önceki yazılan kodun bir anlamı kalmayacak sanırım?
200 küpe numarasının A sütununda 2 numaralı bölgeye yazılma ihtimali var mı?

Birde bu son istediğiniz işleme ait kod yazıldığında önceki yazılan kodun bir anlamı kalmayacak sanırım?
200 küpe numarasının A sütununda 2 numaralı bölgeye yazılma ihtimali var mi

200 küpe numarasının A sütununda 2 numaralı bölgeye yazılma ihtimali var mı?
Selamün aleykum hayırlı akşamlar hocam şöyle 200 küpe nolu hayvan 1 bölge yazila bilir 145 bolgeye yazılabilir olması gereken her küpe örneğin 1 bölgenin küpe no ise 200 bölge in tamamı 200 olması gerekmektedir örneğin 200 nolu küpe nolu olan hisssesi. 5 ise tüm bölgelere 200 nolu küpe ait hisse satışı yapılmayacak yani 200 hissesine kayıt yapiiyacak bize uyarı vercek

Aleykumselam, İlk mesajınızda anladığım doğrultuda bir kod yazdım. Yeni eklediğim alan tire(-_ ) arasında yer alıyor. B15 hücresine 200 yazarak kontrol edebilirsiniz.

VBA:
You must log in to view content
(70 satır)

Çözüm
Selamün aleykum hayırlı akşamlar hocam şöyle 200 küpe nolu hayvan 1 bölge yazila bilir 145 bolgeye yazılabilir olması gereken her küpe örneğin 1 bölgenin küpe no ise 200 bölge in tamamı 200 olması gerekmektedir örneğin 200 nolu küpe nolu olan hisssesi. 5 ise tüm bölgelere 200 nolu küpe ait hisse satışı yapılmayacak yani 200 hissesine kayıt yapiiyacak bize uyarı vercek
Şöyle devam edelim 200 Nolu küpe 1 bölgeye yazıldığı dunursek sadace 1 bölgeye yazılacak derken 200 sadece 1 bölgeye değil farklı bölgeye yazilabilir burda olması gereken. 1 küpe nosunun karsisina gelen hisse sayısından fazla kayıt yapilmasi engellenecek yani kayıt yapmiyacak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Yıllık Dosya Üyesi
Kocaeli
Konu Bilgi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
9