S

Çözüldü VBA Veriyi Diğer Sütuna Kopyalama

skylonely6

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Sub Formul_Kopyala()
Dim s1 As Worksheet, s2 As Worksheet, son As Long, x As Long, bas As Long

Set s1 = Sheets("Sayfa1"): Set s2 = Sheets("Sayfa2")

son = s2.Range("F" & Rows.Count).End(xlUp).Row ---verinin olduğu sütün
bas = s2.Range("G" & Rows.Count).End(xlUp).Row --- verinin kopalanacağı sütün

For x = 2 To son
s1.Range(bas).Copy s1.Range(s2.Cells(x, "F")) --- burada nasıl bir değişiklik yapmam gerekiyor böyle yaptım olmadı
Next x

Set s1 = Nothing: Set s2 = Nothing
son = 0: x = 0
End Sub

arkadaşlar merhabalar elimde veriler mevcut örnek olarak b2 sütununda ki veriyi c5 sütununa kopyalamam gerekiyor sütün bilgilerini sayfa2 de f sütununda kopyalanacak satır g sütununda ise nereye kopyalacağını belirledim. yukarıdaki formülde kendimce denedim ama olmadı kodu ne şekilde revize etmem gerekiyor yardımcı olur musunuz

"b2 sütununda ki veriyi c5 sütununa kopyalamam gerekiyor"
Yazdığınız kodda b ve c sütunlarıyla alakalı herhangi bir işlem göremedim. Ayrıca b2 ve c5 sütun değil hücre adreslerini belirtir. B2 ve C5 hücrelerinden itiraberen B ve C sütunlarına mı demek istediniz?

"g sütununda ise nereye kopyalacağını belirledim"
G sütununda nereye kopylanacağını nasıl belirttiniz?

Örnek bir dosya paylaşsanız daha hızlı sonuç alınabilir.

"b2 sütununda ki veriyi c5 sütununa kopyalamam gerekiyor"
Yazdığınız kodda b ve c sütunlarıyla alakalı herhangi bir işlem göremedim. Ayrıca b2 ve c5 sütun değil hücre adreslerini belirtir. B2 ve C5 hücrelerinden itiraberen B ve C sütunlarına mı demek istediniz?

"g sütununda ise nereye kopyalacağını belirledim"
G sütununda nereye kopylanacağını nasıl belirttiniz?

Örnek bir dosya paylaşsanız daha hızlı sonuç alınabilir.
Tabi ki hocam ekliyorum ekledim sandım , 2. sayfa da hangi sütunlarda işlem yapılması gerektiğini yazdım , p sütununda olan veriyi c sütünün kopyalamam gerekiyor

Ekli dosyalar

Siz sadece dosyayı yüklemişsiniz, sorduklarıma yanıt vermemişsiniz ve ne yapmak istediğinizi anlatmamışsınız. Yazdığınız makro koduyla yapmak istediğiniz şeylerin arasında bir bağlantısını kuramadım. Siz ne yapmak istediğinizi yüklediğiniz dosya üzerinde de anlatırsanız iyi olur. Sayfa2 de F ve G sütünlarında sütun hücre adresleri yazmışsınız fakat o adreslerin ne amaçla kullanılacağını belirtmemişsiniz. Dosyanıza baktığımda, önceki mesajınızda bahsettiğiniz b2 ve c5 hücreleriyle alakalı da bir fikir edinemedim.

Siz sadece dosyayı yüklemişsiniz, sorduklarıma yanıt vermemişsiniz ve ne yapmak istediğinizi anlatmamışsınız. Yazdığınız makro koduyla yapmak istediğiniz şeylerin arasında bir bağlantısını kuramadım. Siz ne yapmak istediğinizi yüklediğiniz dosya üzerinde de anlatırsanız iyi olur. Sayfa2 de F ve G sütünlarında sütun hücre adresleri yazmışsınız fakat o adreslerin ne amaçla kullanılacağını belirtmemişsiniz. Dosyanıza baktığımda, önceki mesajınızda bahsettiğiniz b2 ve c5 hücreleriyle alakalı da bir fikir edinemedim.
hocam tek tek excelin icine yazdım b2 ve c5 hücrelerini p4 ve c5 olarak değiştirdim ve excele yazdım istediğini bilgileri de

Ekli dosyalar

Son yüklediğiniz dosyadaki sayfa2 de bulunan, açıklama yaptığınız hücreyi birleştimini dağıtmadan kodu denemeyin yoksa 'Son' değişkeninin sayısı hatalı olacağından kod hata verir.
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(12 satır)