Çözüldü Verileri Başka Bir Klasördeki Dosyaya Yazdırma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mertatakan3838

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Değerli üstatlar paylaşmış olduğum çalışmamda personel verilerini tutmaktayım. Yapmak istediğim şey listemin S sütununda bulunan şirket isimlerine göre listeleme yaparak masa üstünde ki LİSTE isimli klasörüme şirket ismi ile listeyi kaydetmek istiyorum. Burada farklı olarak sadece İŞLETME isimli şirketi listeleme yaparken T sütunundaki gruplara ayırarak listeleme yapması ve kaydetmesini istiyorum. Örneğin LİSTE isimli klasöre kaydederken A grubunda çalışan personeli İŞLETME-A, B grubunda çalışan personeli İŞLETME-B, C grubunda çalışan personeli İŞLETME-C, ve İŞLETME-D gibi. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler NOT: Şirket sayısı toplam 13 tür. Ben listeyi uzatmamak için bir kısmı yazdım sadece

Ekli dosyalar

Çözüm
@Feyzullah bey tekrardan merhabalar şimdi bu yazmış olduğunuz kodda örneğin İŞLETME yi İBA İŞLETME şeklinde yazıp gerek listede gerekse kodda değişiklik yaptığım halde İBA İŞLETME için gerekli başlıkları açıp kopyalama yapıyor ancak İBA İŞLETME nin listelerini boş getiriyor. Buna bir çözüm bulabilirmiyiz acaba saygılar
VBA:
You must log in to view content
(9 satır)
Sayın @mertatakan_3838 .

Örnek belgenizde mevcut verilere göre oluşacak belgeler kaç adettir?
GÜNEŞ_A, GÜNEŞ_B, AKA_A, PARS_B, PARS_D, İŞLETME_C, İŞLETME_B, AKA_B, AKA_D, PARS_A, GÜNEŞ_C, İŞLETME_D
şeklinde midir?

.
Ömer baran Hocam Oluşacak belgeler şu şekilde olacak İŞLETME-A, İŞLETME-B, İŞLETME-C, İŞLETME-D, DİĞERLERİ İSE GRUP AYRIMI OLMAKSIZIN GÜNEŞ,AKA,PARS ŞEKLİNDE OLACAK. Bu örnek çalışma olduğu için ben 4 şirket ismi ekledim. Bunun haricinde 8 şirket ismi daha var. Onlarda da grup ayrımı olmayacak Ömer hocam.

CSS:
(32 satır)
Feyzullah bey makro tam istediğim gibi çalışıyor çok teşekkür ederim. Ancak benim uygulayacağım sayfadaki veri tablosu sayfanın 7. satırından başladığı için kendi sayfama bir türlü uyarlayamadım. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

Sheets("kontrol").Copy kodundan sonra aşağıdaki kodu yazın.
Rows("1:6").Delete Shift:=xlUp
Feyzullah bey tekrardan merhaba şimdi İŞLETME yi A,B,C,D olarak gruplara ayırırken hiç bir sıkıntı yok listeleme ve kaydetme yapıyor. Ancak İŞLETME kısmına bir grup daha eklesem örneğin grub kısmına İNŞAAT yazsam listeyi boş getiriyor yada Grup kısmına AB yazsam AB yil değil sadece B grubunu getiriyor bire bir eşleştirmede sorun var gibi geldi bana

Merhaba.

ADO, Sayın @Feyzullah 'ın işi. (y)
Ben de başka bir alternatif cevap vereyim. Kodu boş bir MODUL'e yapıştırıp çalıştırın.
Kodlar, mevcut örnek belgedeki düzene göre oluşturuldu.

CSS:
(35 satır)

.
Ömer Hocam 200 satırlık veride denedim Güneş,Pars,AKA gibi grup ayrımı olmayan verileri sıkıntısız alıp kopyalıyor Ancak İŞLETME kısmını gruplara ayırıp kopyalarken Örneğin İŞLETME_A.xls dosyasının içinde her gruptan kaydederek getiriyor

Feyzullah bey tekrardan merhaba şimdi İŞLETME yi A,B,C,D olarak gruplara ayırırken hiç bir sıkıntı yok listeleme ve kaydetme yapıyor. Ancak İŞLETME kısmına bir grup daha eklesem örneğin grub kısmına İNŞAAT yazsam listeyi boş getiriyor yada Grup kısmına AB yazsam AB yil değil sadece B grubunu getiriyor bire bir eşleştirmede sorun var gibi geldi bana

Tek harf olacak şekilde yazmıştım kodu. Gruba isimler olacağını önceden belirtmiş olsaydın keşke neyse gece bakabilirim. Şimdi mobilim.

Tek harf olacak şekilde yazmıştım kodu. Gruba isimler olacağını önceden belirtmiş olsaydın keşke neyse gece bakabilirim. Şimdi mobilim.
Anladım hocam teşekkür ederim Kodu uygulayacağım çalışma makrolarla dolu olduğu için sizin kod KONTROL sayfasının Activate kısmında hata verdi kodlarda çakışma olabilirmi acaba Activate kısmında KONTROL sayfası aktif oldugunda makroları tetiklemek için makro başlıkları var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...