M

Çözüldü Verileri Başka Bir Klasördeki Dosyaya Yazdırma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mertatakan3838

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Değerli üstatlar paylaşmış olduğum çalışmamda personel verilerini tutmaktayım. Yapmak istediğim şey listemin S sütununda bulunan şirket isimlerine göre listeleme yaparak masa üstünde ki LİSTE isimli klasörüme şirket ismi ile listeyi kaydetmek istiyorum. Burada farklı olarak sadece İŞLETME isimli şirketi listeleme yaparken T sütunundaki gruplara ayırarak listeleme yapması ve kaydetmesini istiyorum. Örneğin LİSTE isimli klasöre kaydederken A grubunda çalışan personeli İŞLETME-A, B grubunda çalışan personeli İŞLETME-B, C grubunda çalışan personeli İŞLETME-C, ve İŞLETME-D gibi. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler NOT: Şirket sayısı toplam 13 tür. Ben listeyi uzatmamak için bir kısmı yazdım sadece

Ekli dosyalar

Çözüm
@Feyzullah bey tekrardan merhabalar şimdi bu yazmış olduğunuz kodda örneğin İŞLETME yi İBA İŞLETME şeklinde yazıp gerek listede gerekse kodda değişiklik yaptığım halde İBA İŞLETME için gerekli başlıkları açıp kopyalama yapıyor ancak İBA İŞLETME nin listelerini boş getiriyor. Buna bir çözüm bulabilirmiyiz acaba saygılar
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(9 satır)
KONTROL isimli sayfanın kod bölümünü aşağıdaki şekilde değiştirerek deneyin.
Kodda yer alan belge adının gerçek belgenin adıyla aynı olmasını sağlayın.

VBA:
(8 satır)

.
Ömer hocam yardımlarınız için çok teşekkür ederim ben pes ettim makrolar çakışıyor sanırım benim çalışmamda çok fazla kod yazılı sizi de daha fazla yormak istemiyorum hakkınızı helal edin Saygılar

Aslında bakarsanız, sayfayı kopyala-geresiz satırları sil yöntemi önermemin sebebi, belgenizdeki
FOTOĞRAF sütunu idi (yani fotoğrafları da kopyalamak, satır yüksekliklerini değiştirmemek) .

Fikrimi sorarsanız; fotoğrafları hücreye değil hücre açıklaması olarak belgeye eklemek daha doğru olur.
Tabi bu konuda sizin tercihinize diyecek bir şeyim yok.

Hücre açıklamasına fotoğraf ekleme işlemini görmek isterseniz aşağıdaki konu sayfasında bir uygulama mevcut.
Bu konu sayfasındaki örnek belge üzerinde (belgeyi ZİP/RAR'dan çıkartarak), verdiğim kodu belgeye uygulayıp deneme yaparak sonucu gözlemleyin.
Dosya boyutunun büyümemesi bakımından da hücre açıklamasına fotoğraf eklemek daha anlamlı olur.

@Feyzullah bey tekrardan merhabalar şimdi bu yazmış olduğunuz kodda örneğin İŞLETME yi İBA İŞLETME şeklinde yazıp gerek listede gerekse kodda değişiklik yaptığım halde İBA İŞLETME için gerekli başlıkları açıp kopyalama yapıyor ancak İBA İŞLETME nin listelerini boş getiriyor. Buna bir çözüm bulabilirmiyiz acaba saygılar
VBA:
(37 satır)

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...