Sadece 25-TL'ye 1 YIL SINIRSIZ Dosya İndirme

Bu sitedeki tüm dosyalarımız ÜCRETLİDİR. ÜCRETSİZ Dosya indirmek için ExcelDosyalari.Com adresini ziyaret edebilirsiniz.
Kayıt Ol ya da Giriş Yap

VIP ÜYELİK

Dosya indirmek için ÜCRETLİ Üyelik satın alabilirsiniz.

KREDİ KAZANMA

Kredi kazanın BEDAVA dosya indirin.

EXCEL DERSLERİ

BEDAVA Excel Videolarımızı izleyin, bilginizi arttırın.

excel

 1. C

  Muhtelif Şekillerde Yazılmış Sözçüklerin Parçalanması V1

  Karışık bir biçimde yazılmış metinleri parçalama ile ilgili örnek dosyamız yayınlanmıştır. Nasıl Çalışır/Kullanılır? C sütununda formül uygulanmıştır.
 2. C

  Mod Formülü Açıklaması V1

  Sayı, bölene bölündükten sonra kalanı verir. Sonuç, bölenle aynı işarete sahiptir. Söz dizimi MOD(sayı, bölen) MOD işlevinin söz diziminde aşağıdaki bağımsız değişkenler vardır: Sayı Gerekli. Bölme işlemi sonucunda kalanını bulmak istediğiniz sayıdır. Bölen Gerekli. Sayıyı bölmek...
 3. C

  Min & Mak & Küçük Formülleri Açıklaması V1

  Mak formülü biir değer kümesindeki en büyük değerleri verir. Söz dizimi MAK(sayı1, [sayı2], ...) MAK işlevinin söz diziminde aşağıdaki bağımsız değişkenler bulunur: Sayı1, sayı2, ... Sayı1 gerekli, izleyen sayılar isteğe bağlıdır. Maksimum değerini bulmak istediğiniz 1 - 255 arasında...
 4. C

  Metin ve Sayı Birleştirme.xlsm & Formül Uygulamaları V1

  Hücrelere ayrı ayrı yazılmış verilerinizi birleştir formülünü kullanarak birleştirme işleminizi yapabilirsiniz. Nasıl Çalışır/Kullanılır? Dosya içerisinde açıklama yapılmıştır.
 5. C

  Metin İçerisinden Kelime Grubu Alma V1

  Metin içerisinde başlangıç ve bitiş karakter numarasını belirterek istenilen kelimeyi kolayca alabilirsiniz. Excelin yerleşik formülleri kullanarak bu işlem yapılmıştır. Nasıl Çalışır/Kullanılır? D sütununda formül uygulanmıştır.
 6. C

  Metin İçerisinde eninci Kelimeyi Alma V1

  Hücre içerisinde var olan bir metnin eninci kelimeyi excelin yerleşik formülleri kullanarak kolay bir şekilde metin içerisinde alınabilir. Nasıl Çalışır/Kullanılır? C sütununda formül uygulanmıştır.
 7. C

  Metin & Sağdan & Soldan Formülleri Açıklaması V1

  Hücre içerisinde ki metinsel ifadeleri excelin yerleşik formülleri kullanarak, sağdan soldan parçaal formülleri, parçalara ayırıp istediğiniz şekilde biçimlendirme yapabilirsiniz. Nasıl Çalışır/Kullanılır? B sütununda formül uygulanmıştır.
 8. C

  Matematikte Dört İşlem V1

  Dosya içerisinde excelin hücreleri kullanarak matematiksel işlemlerin, dört işlemler, nasıl yapılacağı gösterilmiştir. Yeni başlayanlar için öğretici bir dosya olacaktır. Nasıl Çalışır/Kullanılır? Dosya içerisinde açıklama yapılmıştır.
 9. C

  Lira Tamsayı Formülleri Açıklaması V1

  Bu Yardım konusunda tanımlanan fonksiyon sayıyı metin biçimine dönüştürür ve para birimi simgesi uygular. Fonksiyonun adı (ve uygulanan simgesi) dil ayarlarınıza bağlıdır. Nasıl Çalışır/Kullanılır? Dosya içerisinde açıklama yapılmıştır.
 10. C

  Kod Halinde Yazılmış Veriyi Parçalara Ayırma & Formül Uygulaması V1

  Bitişik halde yazılmış kodlarınızı, verilerinizi excelin yerleşi formüllerini kullanarak parçalara ayırabilir istediğiniz formata çevirebilirsiniz. Nasıl Çalışır/Kullanılır? B ve C sütunlarında formül uygulanmıştır.
 11. C

  Kırp Yenile Uzunluk Formülleri Açıklaması V1

  TRIM - KIRP Sözcükler arasındaki tek boşluklar dışında metinden tüm boşlukları kaldırır. Boşlukları düzenli olmayan, başka bir uygulamadan alınan ve içinde gereğinden fazla boşluklar olan metin üzerinde KIRP işlevi kullanılır. Sözdizimi KIRP(metin) TRIM(text) Metin içinden boşlukların...
 12. C

  Kelime Baş Harfinin Büyük Küçük Olma Kontrolü V1

  Excel hücrelerinde yer alan verilerinizin büyük harflemi küçük harflemi başladığını, formüller kullanarak kontrol edebilirsiniz. Nasıl Çalışır/Kullanılır? C sütununda formül uygulanmıştır.
 13. C

  İsimSoyisim formatını Soyisimİsim formatına Çevirme V1

  İsim soyisim şeklinde yazılmış olan verilerinizi ters olarak, soyisim isim, yazılabilir mi? Diye merak ediyorsanız evet yazılabilir. Herhangi bir kodlamaya gerek duyulmadan, ki kodlama ile de yapılabilir, excelin yerleşik formülleri kullanarak bu işleminizi hızlıca yapabilirsiniz. Nasıl...
 14. C

  İlçe-İl Şeklinde Yazılan Veriyi Ayırma & Formül Uygulaması V1

  İl ilçe bilgileri genellikle bitişik yazılır. Excel hücrelerinde ki bu tür verileri birbirinden ayırmak için excelin yerleşik formüllerini kullanabilirsiniz. Nasıl Çalışır/Kullanılır? C ve D sütunlarında formül uygulanmıştır.
 15. C

  Harf ve Sayı Adetini Bulma V1

  Hücre içerisinde ki verinin, sayısal ve metinsel içeren ifadeler, ne kadar harf ve ne kadar sayı barındırdığını excelin yerleşik formülleri kullanarak hızlıca hesaplanabilir. Nasıl Çalışır/Kullanılır? 7 ve 13. satırlarda formül uygulanmıştır.
 16. C

  Formül Operatörler ve Formül Açıklamaları V1

  Formüller açıklamaları ve operatörler ile ilgili kısa bir açıklama dosyası.
 17. C

  Fonksiyonlar Açıklama V1

  Fonksiyon kategori ve açıklamaları yapılmıştır.
 18. C

  Etopla Formülü Açıklaması V1

  ETOPLA NE DEMEK? EĞER ile TOPLA formüllerinin birleştirilmesi sonucu ortaya çıkıyor. Bir hücre topluluğunda belli bir kritere uygun olan hücreleri toplayıp sonucu vermek için kullanılıyor. Örneğin bir sütunda 10 adet sayı olsun. Siz bu sayılardan sadece 20'den küçük olanların seçilip birbirleri...
 19. C

  Eleman Formülü Açıklaması V1

  Değer bağımsız değişkenleri listesinden bir değer vermek için dizin_sayısını kullanır. Dizin sayısı temelinde en fazla 254 değer arasından birini seçmek için ELEMAN işlevini kullanın. Örneğin değer1'den değer7'ye kadar olan değerler haftanın günleriyse, 1 ve 7 arasındaki bir sayı dizin_sayısı...
 20. C

  Eğersay Formülü Açıklaması V1

  EGERSAY Fonksiyonu Belirtilen aralıkta bulunan ve istenen şartı sağlayan hücrelerin sayısını verir. =Eğersay(BaşlangıçHücresi:BitişHücresi;Koşul) Not: İstenen koşul metinse bu metin tırnak (“) içinde yazılmalıdır Nasıl Çalışır/Kullanılır? Dosya içerisinde açıklama yapılmıştır.
Üst