Çözüldü Her Satırı Yeni Çalışma Kitabına Dönüştür

thewyo

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar,

Excel'de olan satırları alıp hızlı bir şekilde başka bir Excel kitabına geçirmek istiyorum ama her satıra ait başka bir Excel kitabı olucak bunu control+c control+v yapıp başka bir Excel e kaydederek yapmaktan başka hızlı bir yolu var mı acaba ?

Çözüm
@thewyo
Alt taraftan, asıl listenizin olduğu sayfa adına fareyle sağ tıklayıp KOD GÖRÜNTÜLEyi seçin ve
karşınıza gelecek VBA ekranında sağdaki boş alana şu kodları yapıştırıp, çalıştırın.
Verilerin A1 hücresinden itibaren aşağı doğru A sütununda olduğu varsayıldı.

VBA:
You must log in to view content
(11 satır)
Merhabalar,

Excel'de olan satırları alıp hızlı bir şekilde başka bir Excel kitabına geçirmek istiyorum ama her satıra ait başka bir Excel kitabı olucak bunu control+c control+v yapıp başka bir Excel e kaydederek yapmaktan başka hızlı bir yolu var mı acaba ?
Sayın @thewyo forumumuza hoşgeldiniz.
Öncelikle kullandığınız excel versiyonu hangisiyse profilinizde sadece onu belirtin. Bazı her formül her versiyonda çalışmamaktadır.
Yapmak istediğinizi tam anlamadım, biraz daha ayrıntı iyi olur. Anladığım kadarıyla 1 dosyaya bir kaç dosyadan veri çekecekseniz en doğru yol makrodur. Ama dediğim gibi çözüm için dosyaların adına, yoluna kadar ayrıntı gerekir.

Öncelikle kullandığınız excel versiyonu hangisiyse profilinizde sadece onu belirtin. Bazı her formül her versiyonda çalışmamaktadır.
Yapmak istediğinizi tam anlamadım, biraz daha ayrıntı iyi olur. Anladığım kadarıyla 1 dosyaya bir kaç dosyadan veri çekecekseniz en doğru yol makrodur. Ama dediğim gibi çözüm için dosyaların adına, yoluna kadar ayrıntı gerekir.
Merhabalar hoşbulduk.

Excel de 1936 tane satırım var ve bu satırların hepsinin kendine ait Excel dosyası olması lazım yani hepsini farklı bir kitapta görmem lazım.( Excel sayfası değil Excel kitabı)

Çalışabilecek olan Excel versiyonunu söyleyebilirsiniz hepsine sahibim

Merhabalar hoşbulduk.

Excel de 1936 tane satırım var ve bu satırların hepsinin kendine ait Excel dosyası olması lazım yani hepsini farklı bir kitapta görmem lazım.( Excel sayfası değil Excel kitabı)
Çözüme ulaşabilmeniz için dediğim gibi daha çok ayrıntıya ihtiyaç var. Dosya yolu, dosya adı, sayfa adı gibi.
Ve ayrıca ana dosyanız ve bir kaç tane de verilerin alınacağı diğer dosyalarınızı örnek dosya olarak paylaşmanız gerekir.

Örnek dosya paylaşamıyorsanız da en ince ayrıntısına kadar gerekli bilgileri paylaşmanız gerekiyor. Yoksa bu kadarcık açıklamayla bir yardım alabileceğinizi sanmıyorum.
13259374953
19338492850
29484592495
29458204953
20482948392
Bunlar gibi 2500 tane numaram var ve bu numaraların hepsinin kendine ait exceli olması lazım yani bir Excel de bir tane numara olması lazım. Bunları tek tek elle yazıp yeni Excel açıp control s yapıp tek tek kaydetmekten başka bir çözümü var mı ?( Excel sayfası değil)

Halledilebilir elbette ancak;
-- bu bilgiler asıl belgenizde nerede (hangi sayfa gibi) ?
-- bilgiler kaçıncı satırdan itibaren oluşturulmuş bir liste şeklinde ?
-- listede tekrarlanan veri var mı, boş hücre var mı?
-- oluşturulacak belgeye kaydedilecek bir bilgi/alan vs var mı?
.....
Akla bir çok soru geliyor.

Halledilebilir elbette ancak;
-- bu bilgiler asıl belgenizde nerede (hangi sayfa gibi) ?
-- bilgiler kaçıncı satırdan itibaren oluşturulmuş bir liste şeklinde ?
-- listede tekrarlanan veri var mı, boş hücre var mı?
-- oluşturulacak belgeye kaydedilecek bir bilgi/alan vs var mı?
.....
Akla bir çok soru geliyor.
- asıl belgemde satır şeklinde 1936 satır alt alta
-1. Satırdan 1936. Satıra kadar
-Tekrarlanan bir veri veya boş bir hücre yok.
-Yeni oluşturacak belgeye başına IMEI yazılması lazım yani birinci satıra IMEI 2. Satıra IMEI numarası

Örnek:

IMEI
2194829492048

@thewyo
Alt taraftan, asıl listenizin olduğu sayfa adına fareyle sağ tıklayıp KOD GÖRÜNTÜLEyi seçin ve
karşınıza gelecek VBA ekranında sağdaki boş alana şu kodları yapıştırıp, çalıştırın.

VBA:
(16 satır)

Çözüm
@thewyo

VBA:
(16 satır)
Ofise gittiğimde deneyeceğim ilk iş olucak çok teşekkür ederim. Çalışırsa yazacağım yine Ömer bey çok sağ olun.

@thewyo

VBA:
(16 satır)
Attığınız kod da yeni bir Excel sayfası açmıyor değil mi yeni bir Excel kitabı açıyor ve oraya yazıyor olması lazım

Okuduğumu anlıyorum, merak etmeyin.
Belgeler, asıl belgenizin bulunduğu dizine, belirttiğiniz SAYI şeklinde adlandırılarak kaydedilir.

1936 adet belgenin oluşturulması bir miktar zaman alabilir.

Konuyu başlatan
Normal Üye
İstanbul
Konu Bilgi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
14