Soru Eğer Formülü Yardımı Hakkkında

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan bilal
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
  • Etiketler Etiketler
    Excel

bilal

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba sayın Forum Yöneticileri;

Ekte bulunan Yıllık İzin Takip dosyamda "O" sütununda çalışanın işe giriş tarihine göre hak etmiş olduğu yıllık izin süresinin gelmesi için formüle ihtiyacım bulunmaktadır.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Merhaba
[REACTS=1,2,9,10,7,8,4]=EĞERHATA(İNDİS(EĞER(YADA(ETARİHLİ(G5;BUGÜN();"y")<=18;ETARİHLİ(G5;BUGÜN();"y")>=50);{0;20;20;26};{0;14;20;26});KAÇINCI(ETARİHLİ(J5;BUGÜN();"y");{0;1;6;15}));"")[/REACTS]

Ben yukarıdaki formül ile yıllık izinlerimi takip ediyorum. Seninde işini görecek diye düşünüyorum. @52779 Hocama teşekkürler

Merhaba

Örnek tablonuzda

G5 : DOĞUM TARİHİ
J5 : SGK İŞE GİRİŞ TARİHİ

buna göre formülü uyguladım. Siz O5 : 2022 HAKEDİLEN İZİN hücresine yazdığınız zaman isteğiniz olacaktır.

Merhaba

Örnek tablonuzda

G5 : DOĞUM TARİHİ
J5 : SGK İŞE GİRİŞ TARİHİ

buna göre formülü uyguladım. Siz O5 : 2022 HAKEDİLEN İZİN hücresine yazdığınız zaman isteğiniz olacaktır.

Sayın,@bychilavert

Çok teşekkür ederim. verdiğiniz formülü uyguladım ve formül çalışmaktadır.

Bir sorum daha olacak;
aynı şekilde 2023 yılı izin hak ediş tutarı için aynı formülü mü kullanacağım yoksa başka bir formül mü yapılması gerekecek? ekteki resimdede göreceğiniz üzere aynı formülü P sütununa uyguladığım zaman olması gereken rakam olan 28 değilde 26 rakamı çıkmaktadır.

Ekli dosyalar

• Adsız.webp
    Adsız.webp
    22 KB · Görüntüleme: 2
Personelin işe giriş ve doğum tarihini baz alarak sene geçtikçe yıllık izin durumuda ona bağlı olarak değişiyor 15 seneyi geçtiği zaman 26 olacak yada 5 sene altı ise 14, 6 sene ise 20 gibi tek sütunda değer değişecek.

Örnek vermek gerekirse Link inceleyebilirsin