Çözüldü Toplama ve çıkarma kodu hakkında

Cengizhan

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Kod:
You must log in to view content
(11 satır)
Merhaba
kodlarla g sütunundan h sütununu çıkarıp ve onada f sütununu ekliyorum sonucu I sütununa yazdırıyorum sütonlar dolu ise çalışıyor
ama dosyam gereği giriş yaparken g , h ve f sütunlarımın sadece biri dolu olması gerekiyor diğer iki sütununa sıfır yazdrmam gerekiyor
ve bir sütun dolu diğer 2 sütun 0 olunca hata veriyor yardım edermisiniz

Merhabalar;
Bakiye kodlarını aşağıdaki kodlar ile değiştiriniz.

--TextBox'lar için Format kullanıldığı için yazılan değerler Sayısal olmuyor.
--Kod metinsel değer ile Toplama Çıkartma yapmak istediği için hata ile sonuçlanıyor.

İlk kod ile farklı olan kısımlar
--Son satırı bulma satırı
VBA:
(1 satır)

Toplama-Çıkartma yapılan satır
VBA:
(1 satır)

VBA:
(11 satır)

Hocam yapmaya çalıştığımı anlamışşınızdır borçdan ödemeyi cıkarıp ve iade varsa onuda ekleyim textboxlara sonucu getirmek istiyom borc ne kadar ödeme ne kadar iade ne kadar bakiye ne kadar ama birini düzelttikce diğer yerden patlak veriyor bi yardımcı olsanız size zahmet ☺️

Belgenizi, kodlarınızı incelemiş değilim.

Begede farklı para birimleri yoksa, neden TL ile ₺ simgeleriyle uğraşıyorsunuz.
Hem hücrelere hem de userform nesnelerine doğrudan SAYIları yazdırmak daha doğru değil mi?

Kaldı ki ille de para birimleriyle işlem yapmak istiyor ve farklı para birimleriyle işlemleriniz varsa;
-- belgede, satırların karşısında uygun bir sütunda (OZET sayfası K sütunu)
-- userformda mevcut Textbox'ların yanlarına birer LABEL nesnesi ekleyip formda da bu label nesnesi üzerinde
ilgili satırdaki verilere ait para birimlerini gösterebilirsiniz. Bu şekilde daha kullanışlı olmaz mı?

.

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
11