R

Çözüldü VBA İLE SERİ NUMARASI SAYMA TOPLAMA

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Recete
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Recete

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

Üretimden giriş ve sarfların olduğu bir liste var. Aylara göre üretilen ürün sayısını VBA ile yaptırmak istiyorum.

Yapılması gerekenleri ekte tarif ettim.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Merhaba,
Gerçeğe en yakın şekilde oluşturduğum örnek dosya ektedir.
Dilerseniz özel mesajdan (PM) mail adresinizi bildirirseniz gerçek dosyayı da gönderebilirim.
Saygılarımla

https://******/server4/wfkc50/Kitap1.xlsm.html

@Recete
Maalesef özel mesajlaşma yoluyla sorulara bakmak pek anlamlı değil.
O zaman forum niye var sorusu ortada kalır.

Belgenizdeki veri kaynağı sayfa olan Bilgi sayfasındaki alan TABLO olarak tanımlanmış onu ARALIĞA DÖNÜŞTÜRün.
Sonra da A sütunundaki verilere filtre uygulayın. Göreceğiniz şey; tablonun son kısmında TARİH gibi görünen ama
TARİH olmayan veriler göreceksiniz, onları tarihe dönüştürün (gerekirse bu hücrelerde F2+ENTER yapın veya verileri elle tekrar yazın).

Son olarak da veri başlığını olması gereken konuma KES-YAPIŞTIR ile getirin ve MODULE içerisindeki kodu (GRUP) çalıştırın.

.

Merhaba,
İşlem tamamdır. Çok fazla rahatsızlık verdim, kıymetli vaktinizi aldım. Hakkınızı helal ediniz.
İnternette de araştırdım, lakin bulamadım.
16. Mesajdaki uyarınıza atfen; Bir hücreye iki farklı veri doğrulama nasıl yapılabilir?
Kısaca bilgi verebilir misiniz?
Sağlıcakla kalınız.

16 numaralı cevaptaki kodu güncelledim. Sayfayı yenileyerek ilgili kodun yeni halini kullanacaksınız.
Ürün sayfasında C4 hücresini seçin, VERİ >> VERİ DOĞRULAMA >> LİSTE seçeneğini seçince
alt taraftaki formül alanına SERİ NO;GRUP yazıp işlemi onaylayın.
Artık C4 hücresindeki açılır listeden,
SERİ NO seçince Bilgi sayfası C sütununa göre, GRUP seçince Bilgi sayfası H sütununa göre listeleme gerçekleşir.
Böylece belgede sadece Bilgi ve Ürün sayfasının olması yeterli hale gelir.
.