M

Çözüldü Excel de Anket Doldurma Ve Geri Toplama

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan musti06
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

musti06

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
ARKADAŞLAR MERHABA.
EXCEL DE BİR ANKETİM VAR. BU EXCEL DOSYASINI KİŞİLERE GÖNDERECEĞİM. KİŞİ EXCEL DE ANKETİ DOLDURACAK.

VE BASİT BİR ŞEKİLDE BU ANKETİN GERİ BANA ULAŞMASINI SAĞLAMAK İSTİYORUM.

BUNU NASIL YAPABİLİRİM. (MESALA DOLDURDUKTAN SONRA ORAYA GÖNDER DİYE BİR DÜĞME KONULSA TIKLAYINCA BANA GELSE. BU TARZ BİRŞEYLER YAPILABİLİR Mİ ? )
YARDIMCI OLABİLİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM.

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

Önce bir bilgi: Forumlarda büyük harf kullanmak kurallara aykırı sadece bizim forumda geçerli değil tüm forumlarda bu şekildedir.

Sorunuza gelirsek; Biraz daha geniş bilgi vermeniz gerekiyor. Şöyle ki bu dosyalar aynı yerel ağ üzerinde mi olacak ?

Google sheets, Google Forums veya anket sitelerine benzer siteleri araştırabilirsiniz. Bu anlamda benim önerim google forumlar girilen değerleri bir excel dosyasına kaydettirebilirsiniz. Tabi bunun için bulut kısmını kullanmanız gerek.

Sayın @cakarem in de belirttiği gibi Google'ın bu konuda hizmetleri var. İstediğiniz şekilde anket hazırlayabiliyor, cevapları anlık olarak görebiliyorsunuz. Biraz araştırmayla güzel anketler oluşturabilirsiniz.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Önce bir bilgi: Forumlarda büyük harf kullanmak kurallara aykırı sadece bizim forumda geçerli değil tüm forumlarda bu şekildedir.

Sorunuza gelirsek; Biraz daha geniş bilgi vermeniz gerekiyor. Şöyle ki bu dosyalar aynı yerel ağ üzerinde mi olacak ?

merhaba büyük harf bilgisi için teşekkür ederim.

hocam excel de anketi hazırladım. bu anketi wetransfer,whatsapp ya da mail ile bir şekilde dolduracak kişilere ulaştırdım.
kişiler excel de bu anketi doldurucak. fakat kişiler bunu doldurur doldurmasına ama kaydedip mail göndermekle falan uğraşmıyorlar.
bundan dolayı da hiç doldurmuyor formu.

kişi excelde anketi doldurunca basit bir şekilde bana ulaşmasını sağlamam lazım.

aynı yerel ağ üzerinde, mesala ankara dan istanbul da ki birisine gönderilecek ve oradan dolduracak.

Merhaba Sayın @mb190619 .

İstediğiniz işlemler için, aşağıda açıkladığım adımları izleyerek mesafe alabilirsiniz gibi görüyorum.
İlgilenmek, üzerinde biraz uğraşmak gerekiyor diye düşünüyorum.

-- Makrosuz ve açılır listelerden, OptionButtonlardan yapılan seçim vs.. doğru yöntemlerin kullanıldığı.
makrosuz bir şablon belge oluşturulur,
-- Bu belge sahadaki elemanlara whatsapp üzerinden iletilir.
-- Sahadaki eleman belgeyi doldurur ve merkezdeki telefon nuarasına geri gönderir.
-- Gönderilen belgeleri merkezdeki belli bir dizine indirirsiniz.
-- Ana belge üzerinde çalıştırılacak makro ile de indirilen belgelerdeki kayıtları biraraya getirilebilirsiniz.

Yani biraz kapsamlı bir çalışma istiyorsunuz.

-- Bu tür paket bir şey istiyorsanız forumumuzun özelliklerinden olan DESTEK TALEBİ (ücretli) oluşturup oradan devam edebilirsiniz.
-- Ya da belgelerin hazırlanması işleyişin tasarlanması, kodlamaların yapılması işlerini kendiniz halletmeye çalışıp,
takıldığınız noktaların herbiri için birer konu açarak forumumuzun genel ortamından destek isteyip
belgenizi adım adım kendiniz tamamlamaya çalışabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...