T

Çözüldü VBA İle Toplama - NAKİT AKIŞ TABLOSU

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

taneryuksell

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Selamlar bir toplama işlemi ile ilgili bir pürüz kaldı ancak halledemedim. Dosya içine açıklama yazdım yardımcı olabilcek arkdaşlar olursa mutlu olurum.

Ekli dosyalar

Ömer hocam merhabalar 3 kademeli sabit, C sütununu manuel tanımlama yapıyorum benzeri 7-8 dosyam var. toplama işlemlerini basitleştirebilmek adına bu yolu seçtim.

Birde üstad sizi yakalamışken bir şey daha sormak istiyorum. Aşağıda vermiş olduğum formülümde hemen yan sayfadan verileri çekiyorum. Lakin s2 sayfamda ki verilerde aralarda boşıklar var. 2. satırda var 8. satırda var vb ben bunları bu kurgu ile alıyorum da yapıştırma işlemini yaparken aradaki boşlukları silsin istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Moderatörün son düzenlenenleri:
Sayın @taneryuksell .

Önce şu asıl konu için cevabı vereyim.
C sütunundaki verilerin hazır olduğu varsayımıyla aşağıdaki yapı istediğinizsonucu veriyor sanırım.

Konu bütünlüğü, farklı konular için farklı konular olması forum işleyişi / diğer forumdaşların da yararlanabilmesi bakamından daha doğru.
Bu nedenle; diğer soruyu, yeni bir konu açarak (gereksiz yazışma da olmaması için yine örnek belge üzerinden) sorarsanız sevinirim.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(17 satır)

Sayın @taneryuksell .
Forumumuzun beğendiğim özelliklerinden biri de;
verilen cevabın, konuyla ilgilenen üye tarafından görüldüğünü izleyebilmek bakımından kullandığımız bir özelliği bu.
AÇILAN İÇERİĞİ görmek için, cevabımın altındaki BEĞENİ simgesi üzerinden (beğeni olması zorunlu değil elbette) bir tepki verilmesi gerekiyor.
Böylece ceevabımı kimlerin merak ettiğini / gördüğünü anlayabiliyorum.

Sayın @taneryuksell .
Atladığım bir husus olduğunu fark ederek, önceki cevaba küçük bir ekleme yaptım (kırmızı renklendirdiğim kısım).
Sayfayı yenileyerek önceki cevapta verdiğim kod'un yeni halini sorunsuz kullanabilirsiniz.

Ömer hocam tekrar merhabalar: Şurada bir sorun yaşadım. Asıl istediğim kısmı eksik kalmış. Şimdi bu toplamlar geldi. Yani A, B ve C harflerini topladı ama benim eksik kalan ise C sütununda bulunan C 74 hücresi var orada D harfine de yukarıdaki A, B ve C harflerini toplasın istiyorum. Ama yukarıda bir satır eklediğim zaman mesela D hücresi bir alta kaydığı zaman bu toplama işlemini orada da yapmaya devam etsin.

Ömer hocam tekrar merhabalar: Şurada bir sorun yaşadım. Asıl istediğim kısmı eksik kalmış. Şimdi bu toplamlar geldi. Yani A, B ve C harflerini topladı ama benim eksik kalan ise C sütununda bulunan C 74 hücresi var orada D harfine de yukarıdaki A, B ve C harflerini toplasın istiyorum. Ama yukarıda bir satır eklediğim zaman mesela D hücresi bir alta kaydığı zaman bu toplama işlemini orada da yapmaya devam etsin. Yani D dinamik olacak

Ben yapamadığım için D ye formül yazdım hocam. E de problem yok o da etopla ile veri çekiyor. Tek sıkıntım D harfini gördüğü zaman yukarıda ki A, B ve C harflerini toplasın

Elle yazdığınız verilere sayısal olarak bakınca E'nin karşılığına öyle yazılması gerektiğini düşünmüştüm.
Sorun TAM OLARAK çözülmüş müdür? İhtiyaç TAM OLARAK karşılanmış mıdır?
Sonucu, sorunun çözülüp/çözülmediğini net ifade ederek yazarsanız ilgili arkadaşlarımız
konu taraması yaptıklarında konuyu ÇÖZÜLDÜ olarak işaretleyecektir.

Bu vesileyle;
-- forumumuzda mümkün olduğunca sık ve uzun süreli çevrimiçi kalmanızı
-- çevrenizdeki Excel kullanıcılarını forumumuzdan haberdar etmenizi,
beklediğimizi belirterek İyi çalışmalar diliyorum.

Elle yazdığınız verilere sayısal olarak bakınca E'nin karşılığına öyle yazılması gerektiğini düşünmüştüm.
Sorun TAM OLARAK çözülmüş müdür? İhtiyaç TAM OLARAK karşılanmış mıdır?
Sonucu, sorunun çözülüp/çözülmediğini net ifade ederek yazarsanız ilgili arkadaşlarımız
konu taraması yaptıklarında konuyu ÇÖZÜLDÜ olarak işaretleyecektir.

Bu vesileyle;
[Gizlenmiş içerik]İyi çalışmalar diliyorum.
Çözüldü hocam sağolun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...