Çözüldü Satırları Sütunlara Dağıtma

hakki83

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba iyi günler

Örnek dosyadaki sarıyla belirtmiş olduğum (elle girdiğim) sütunlardaki verileri, formülle oluşturabilir miyiz?

Kullanacağım dosya itibariyle makroyla değil, formülle olsun lütfen.

(Not: Örnekte 5 adet depocu vardır. Fakat depocu sayısı değişebilir. 1 de olabilir, 10 da olabilir. Eğer depocu sayısının değiştiği zaman, formülde değiştireceğim bir kısım varsa, o kısmı da belirtmenizi rica ederim)

Teşekkürler

Ekli dosyalar

Sayın Baran eğer kızmazsanız sizden son bir şey daha isteyeceğim. Bu konu (son formülleriniz) hem işime yaradı hem de ilgimi çekti.

Hazır eliniz değmişken başka bir sayfada, 0 adet olanların da çıkmasını sağlayacak formülleri de aktarabilir misiniz? İkisini de ayrı ayrı kullanacağım.

(Lütfen ad tanımlamasız olsun)

Teşekkürler.

(Bu son ricamdan sonra da konuyu kilitleyebiliriz. Başka sorum olmayacaktır bu konuyla ilgili)

Merakla bekliyorum.

Ekli dosyalar

Sayın Baran eğer kızmazsanız sizden son bir şey daha isteyeceğim. Bu konu (son formülleriniz) hem işime yaradı hem de ilgimi çekti.

Hazır eliniz değmişken başka bir sayfada, 0 adet olanların da çıkmasını sağlayacak formülleri de aktarabilir misiniz? İkisini de ayrı ayrı kullanacağım.

(Lütfen ad tanımlamasız olsun)

Teşekkürler.

(Bu son ricamdan sonra da konuyu kilitleyebiliriz. Başka sorum olmayacaktır bu konuyla ilgili)

Merakla bekliyorum.
Merhaba,
Sanırım istediğiniz formül bu şeklde..

Aşağıdaki formülü B2 Hücresine yerleştirip aşağı ve sağa doğru çekin.

Kod:
You must log in to view content
(1 satır)
Ek'te de mevcuttur..

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
Sayın @hakki83 .

Ekteki belgeyi de inceleyin. Basit düşünmek iyidir ilkesini yürüttüm.
Bir önceki belgede ADET kriterine göre AZALAN sıralama sistemi var idi.
Bu cevabı eklediğim belgede ise; bir önceki belgeye ilave olarak DEPOCU ve AKSESUAR bazlı sıralı liste de elde edilmştir.

.

Ekli dosyalar

Sayın ikmanbar ilginiz için teşekkürler, tam tersi olacak.

Yani veri olanlar A B C D E F sütunları,

olması istenen ise H I J sütunu.
Tam olarak ne istediğinizi anlamış değilim. Daha açıklayıcı bir şekilde ne yapmak istediğinizi söylerseniz elimden geleni yapmaya çalışırım. Sayın Ömer BARAN çok güzel bir çalışma çıkarmış eksiklik var ise daha detaylı açıklarsanız tekrardan bakarım..

Sayın @hakki83 .

Ekteki belgeyi de inceleyin. Basit düşünmek iyidir ilkesini yürüttüm.
Bir önceki belgede ADET kriterine göre AZALAN sıralama sistemi var idi.
Bu cevabı eklediğim belgede ise; bir önceki belgeye ilave olarak DEPOCU ve AKSESUAR bazlı sıralı liste de elde edilmştir.

.
Sayın Baran örnek3 de ifade etmeye çalıştığım gibi, 0 adetlerinin de görünmesini sağlayacak formülleri oluşturabilir misiniz?

Teşekkürler.

(önceki formüllerde sorun yok. Örnek3 te 0 adetli olanların da listede çıkmasını istemiştim. Fakat son belgenizdeki formülleri uygulayınca 0 adetlerin listede çıkmadığını gördüm)

Sütunlardaki formüllerde yer alan EĞERSAY($B$2:$F$11;">0") kısımlarını EĞERSAY($B$2:$F$11;"<>")
şeklinde ve EĞER($B$2:$F$11>0 olanları da EĞER($B$2:$F$11<>"" şeklinde değiştirirseniz istediğiniz olur.

Tam olarak ne istediğinizi anlamış değilim. Daha açıklayıcı bir şekilde ne yapmak istediğinizi söylerseniz elimden geleni yapmaya çalışırım. Sayın Ömer BARAN çok güzel bir çalışma çıkarmış eksiklik var ise daha detaylı açıklarsanız tekrardan bakarım..
Sayın ikmambar

21 nolu mesajımdaki örnek3 isimli dosyada istediğim
H I ve J sütunlarının ayrı ayrı formüllerle oluşturabilmektir.

Sayın Baran sağolsun çok ilgilenmiştir.

0 olanların da formüllerle listede olmasını kullanamam gerektiğini de farkedince, örnek3 isimli dosya yükledim.

Arz ederim.

(örnek3, H , I , J sütunları formüllerle oluşacak)

(A B C D E ve F yi kullanarak)

Belge eklediğim 24 numaralı cevabıma yeni bir belge ekledim.
Belgede SIFIR dahil/hariç seçeneğini işaretleyerek her iki türlü de kullanabilirsiniz.
Sayın Baran

Son eklediğiniz dosyada H I J sütunundaki formüllerin P1 hücresiyle bağlantılı olduğunu gördüm. Benim formülleri kullandığım dosyalarımda P1 hücresi boş değil.

Formüllerinizdeki P1 özelliğini nasıl kaldırabiliriz?

Standart (herhangi bir özellik içermeyen) formüller kendi adıma daha iyi olacaktır.

Konuyu başlatan
Site Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
37