Çözüldü Kullanılmayan Sütun ve Satırları Kalıcı Olarak Silme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Akif59
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Akif59

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba iki sayfadan oluşan dosyamda sayfa 2 de bir daha hiç kullanılmayacak satır ve sütunları kalıcı olarak silebiliyorum

fakat aynı şeyi sayfa 1 de sadece satırlarda yapabiliyorum ben sayfa1 dede kullanılmayan sütunları da kalıcı olarak silmek istiyorum

Ekli dosyalar

Merhaba Akif Bey.
İsteğinizi anladığımı söyleyemem doğrusu. Belirttiğiniz "kalıcı olarak silmek" deyiminde sorun var.

Çünkü Excel sayfasında satır veya sütunları kalıcı olarak silemezsiniz, yapılan işlem silme değil gizleme.

Sayfa korumasını kaldırıp istediğiniz satır/sütunları elle veya makro kodları içerisinde
"sayfa korumasını kaldır ....satır/sütun gizle...sayfa korumasını aktifleştir" gibi bir yapı kurgulayabilirsiniz.

Bir de, ilgili sayfa aktif iken GELİŞTİRİCİ menüsündeki ÖZELLİKLER ekranında yer alan
SCROLLAREA kısmını, yine elle veya makro ile düzenleme olayını araştırın isterseniz.

1601231694242.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhaba Akif Bey.
İsteğinizi anladığımı söyleyemem doğrusu. Belirttiğiniz "kalıcı olarak silmek" deyiminde sorun var.

Çünkü Excel sayfasında satır veya sütunları kalıcı olarak silemezsiniz, yapılan işlem silme değil gizleme.

Sayfa korumasını kaldırıp istediğiniz satır/sütunları elle veya makro kodları içerisinde
"sayfa korumasını kaldır ....satır/sütun gizle...sayfa korumasını aktifleştir" gibi bir yapı kurgulayabilirsiniz.

Bir de, ilgili sayfa aktif iken GELİŞTİRİCİ menüsündeki ÖZELLİKLER ekranında yer alan
SCROLLAREA kısmını, yine elle veya makro ile düzenleme olayını araştırın isterseniz.

1601231694242.webp
Sayın BARAN Merhaba nasılsınız
önerinizi araştıracağım lakin nasıl başardım bilemiyorum
Imalat sayfasın da 271 satırdan sonrasını gizleme değil de silmeyi başardım olurda 271 satırdan sonra satır lazım olur ise ekle diyerek tek tek satır ekleye biliyorum imalat sayfasın satırları sildiğim gibi sütunları da silmeyi denedim olmadı

Moderatörün son düzenlenenleri:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...