Çözüldü Sadece Tek Satırda Oluşan #yok Hatası

YasarPiskin

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
N sütunundaki rakamları sildikçe bir üstteki aktif satıra ait bilgileri getirmeye yarayan B4:L arasındaki formüllerde sadece 49. sıraya geldiğimde #YOK hatası almaktayım. Bu hatanın giderilmesi hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

• Kitap1.xlsx
    Kitap1.xlsx
    128 KB · Görüntüleme: 7
  • 2.webp
    2.webp
    1.8 KB · Görüntüleme: 6
N2 hücresindeki formülün sonuna +1 ekledim, sonuç olarak tüm satırı boş gösterdi, N2 =B49 ise sonuç olarak resimdeki gibi satırdaki hücrelere ait bilgileri getirmesi lazım.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220212-161235_Office.webp
    Screenshot_20220212-161235_Office.webp
    46.3 KB · Görüntüleme: 6
Sayın #zompçu_80
sizin 1 penceredeki dosyanızdaki N sütununda N53 ve aşağısında formülleriniz yok... Sanırım N52 N303/N304 e kadar üstten formülü kopyalarsanız düzelecektir.
Sayın #okutkan nın dediği üzere N2 hücresindeki formülün sonuna +1 ekleyeceksinizdir.

Ayrıca sizden ricam;
* "Liste" Sayfası 4. satır H, I, J, K hücrelerindeki formülleri başına bir boşluk koyarak formülleri yazabilir misiniz?
Zira formül içleri Başvuru hatası gösteren alan var...
**Diğer yandan Liste sayfasında yapmak istediğiniz amacı öğrenmek isterim. Zira Liste sayfasında satırlar boş gelmesini anlayamadım.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhaba,
Sıra numarası için neden böyle bir formül kullandınız anlamadım ama formülü
Kod:
You must log in to view content
(1 satır)

olarak düzenleyip deneyiniz.

Ekli dosyalar

• 1.webp
    1.webp
    3.5 KB · Görüntüleme: 0
Merhabalar, Sn. @PriveT in sıra numarası için önerisini kullanırsanız istediğiniz oluşacaktır. Ekseriyeten B ve C sütununda kullandığınız formüller döngüye sebep olur. Bu döngünün oluşmaması için de B4 e yazdığınız formülü böyle revize ediniz.

Kod:
You must log in to view content
(1 satır)