H

Çözüldü Sadece Dosyadan Seçilen Resimleri Silmek

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Hsn55
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hsn55

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar; ekli dosyada ki resim butonunu tıkladığımda seçmiş olduğum 1 veya 1 den fazla resim birleştirilerek ana sayfa ve resim sayfasına geliyor. Tekrar resim butonundan resim seçip eklediğimde bir önceki eklenen resimleri ve sayfalardaki (anasayfa ve resim) tüm image nesnelerini de siliyor. Benim istediğim resim eklediğimizde bir önceki eklenen resimlerin silinmesi sayfadaki diğer resimlerin kalması .Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(64 satır)

Ekli dosyalar

Hocam şu şekilde yaptım. Fakat eklemiş olduğum nesneleri siliyor
Each nesne In UserForm1.Controls
If TypeName(nesne) = "Image" And nesne.Name <> "Image21"And nesne.Name <> "Image9999" Then nesne.Visible = False
Next nesne

Silinmeyecek resim isimlerine nasıl ekleme yapacağını açıklayabilmek için Image9999 adını rastgele yazmıştım.
UserForm üzerinde böyle bir nesne zaten yoksa bu kısma da gerek yani.
Bu kod satırı diyor ki;
-- nesne IMAGE nesnesiyse ve bu nesnenin adı IMAGE21 değilse bu nesneyi GÖRÜNMESİN,
-- nesne IMAGE nesnesi ve bu nesnenin adı IMAGE21 ise GÖRÜNMEYE DEVAM ETSİN.
.
Şimdi sorun nedir? IMAGE 21 artık hep görünüyor durumda değil mi?

Kullandığınız kod satırını hayalen oluşturarak cevap yazmayın (demek ki Image9999 diye bir nesne yok)
Belgenizdeki gerçek kod satırını buraya, kopyala-yapıştır ile yazar mısınız?

Hocam çok teşekkür ederim. Ben yanlış anlamışım . Benim anladığım Image21 ile Image9999 nesnesi arasına eklediğim resimler silinmeyecek zannettim. Sorun çözüldü. Çok teşekkür ederim.