Çözüldü Excel sadece seçilen sütun değerlerini gösteren liste oluşturma

Çözüm
Selamlar,
Farklı fikir vermesi amacıyla,
Veri listesinin satırlarına malzemelerin, sütunlarına Firmaların sürekli yazılabileceği (Dinamik Yapı) düşünülerek ve
Ad Tanımlamaları kullanılarak hazırlanan örnek sayfalar, dokümanınızın Veri ve Sorgu sayfalarındadır.
İnceleyebilirsiniz....
Merhaba,
Alternatif olsun;
A17 hücresine aşağıdaki formülü yapıştırıp ctrl+shift+enter tuş kombinasyonuyla hücreden çıkın.
Daha sonra da bu formülü sağa ve aşağı doğru çoğaltınız.

Kod:
You must log in to view content
(1 satır)

Ekli dosyalar

Önceki cevabımı, iki ayrı formüle gerek kalmayacak şekilde güncelledim (tek formül ile çözüm).
Önceki halini görmüşseniz, sayfayı yenileyerek cevabımın yeni haline bakınız.

.

Selamlar,
Farklı fikir vermesi amacıyla,
Veri listesinin satırlarına malzemelerin, sütunlarına Firmaların sürekli yazılabileceği (Dinamik Yapı) düşünülerek ve
Ad Tanımlamaları kullanılarak hazırlanan örnek sayfalar, dokümanınızın Veri ve Sorgu sayfalarındadır.
İnceleyebilirsiniz....

Ekli dosyalar

Çözüm
Merhabalar Sayın @ANTALYA07 .

-- A17 hücresine dizi formülü olarak uygulayın (CTRL+SHIFT+ENTER ile formül uygulaması)
-- A17'yi sağa ve aşağı doğru kopyalayın.

VBA:
(1 satır)

.
Ömer BARAN üstadım,
yukarıdaki formülü aşağıdaki gibi EĞER(EHATALIYSA parantezine aldım ama sonuç getirmedi. Nerede hata yaptım, lütfen bakabilir misiniz?
Dizi formülü tabiki...
{=EĞER(EHATALIYSA(KAYDIR($A$6;KÜÇÜK(EĞER($B$15=$B$5:$G$5;EĞER($B$7:$G$9<>"";SATIR($B$7:$G$9)-6));SATIRSAY($A$1:A1));EĞER(SÜTUN()=1;0;KAÇINCI($B$15;$B$5:$G$5;0)-2+SÜTUNSAY($A$17:A17))));"";KAYDIR($A$6;KÜÇÜK(EĞER($B$15=$B$5:$G$5;EĞER($B$7:$G$9<>"";SATIR($B$7:$G$9)-6));SATIRSAY($A$1:A1));EĞER(SÜTUN()=1;0;KAÇINCI($B$15;$B$5:$G$5;0)-2+SÜTUNSAY($A$17:A17))))}

Sayın @KMLZDMR .

Sorunuzdaki formül, alıntıladığınız cevabımda verdiğim formül değil ancak belirttiğiniz formül aşağıdaki gibi düzenlenirse hata almazsınız.

Kod:
(1 satır)

.

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi