Çözüldü Ücret Puantaj Hesaplamasında Yinelenenleri Kaldırma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

__TR__

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Ekte bir ücret puantaj dosyası mevcut. Bu çalışma ile kişilere hangi koddan kaç saat ödeme yapıldığı gösterilerek belgeleniyor. Dosyada eksik olan ve yapılmak istenilen;
(Puantaj sayfasında bulunan isimler genelde birden fazla ve kaç kez olacağı değişken.)

- Puantaj sayfasında bulunan isimler yenilenenleri kaldır işleminden sonra Birleştirme Sayfasına aktarılacak,
- Kişiye hangi ödeme kodundan ödeme yapılıyor ise (101,102,103,109 vs) puantaj sayfasının "AN" sütunundaki toplam rakam Birleştirme sayfasındaki ilgili koda aktarılacak.
Örneğin x kişisinin puantaj sayfasındaki 101 ödeme kodunun "AN" sütunundaki toplam rakamı, Birleştirme sayfasındaki 101 ödeme kalemine 102-102'ye, 103-103'e, 109-109'a, yazılacak.
Matbu olan Birleştirme formunda ödeme yapılan bütün kodlar belirtilmiş durumda. Hiç bir ödeme yapılmayan ödeme kodu sütunu gizlense de olur gizlenmese de, sadece bu form tek sayfa çıktı alınacak şekilde olsa yeterli. Yine form üzerinde bulunan sınav görevi kısmı form hazırlandıktan sonra giriliyor.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Dosyayı elimde bulunan eski makrolar ve formdan temin ettiklerimle hazırladım. Eğer gereksiz veya dosyanın çalışmasını yavaşlatacağını düşündüğünüz bir kod var ise revize ederseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

Çözüm
Şayet Puartaj sayfası F sütunundaki KODların tümü Birleştirme sayfasında hazır olacaksa
(2 numaralı cevabımda 105 nolu KOD'un Birleştirme sayfasında olmadığını belirtmiştim);
aşağıdaki kod istenilen işlemi gerçekleştirir.

Kod'da kırmızı renklendirdiğim kısımlar, toplamı 0 olan sütunların ve mavi olan satırlar ise veri olmayan satırların gizlenmesiyle ilgilidir.
Gizleme (satır ve sütun) gerekli değilse, kırmızı ve mavi renklendirdiğim kısımları silebilirsiniz.
VBA:
You must log in to view content
(4 satır)
Şayet Puartaj sayfası F sütunundaki KODların tümü Birleştirme sayfasında hazır olacaksa
(2 numaralı cevabımda 105 nolu KOD'un Birleştirme sayfasında olmadığını belirtmiştim);
aşağıdaki kod istenilen işlemi gerçekleştirir.

Kod'da kırmızı renklendirdiğim kısımlar, toplamı 0 olan sütunların ve mavi olan satırlar ise veri olmayan satırların gizlenmesiyle ilgilidir.
Gizleme (satır ve sütun) gerekli değilse, kırmızı ve mavi renklendirdiğim kısımları silebilirsiniz.
VBA:
You must log in to view content
(24 satır)

Çözüm
Verdiğim kod cevabında (#4 numaralı cevap) yeşil renklendirdiğim kısımlar eklendi/değiştirildi.
Ayrıca; önceki cevabımda eklediğim "Şayet Puartaj sayfası F sütunundaki KODların tümü Birleştirme sayfasında hazır olacaksa"
şeklindeki şerh halen geçerlidir.

Sayfayı yenileyerek verdiğim kod cevabını kontrol ediniz.
.

Sayın @Ömer BARAN hocam bu kez test ettikten sonra cevap yazıyorum. Çok teşekkür ederim şuan sorunsuz bir şekilde çalışıyor.
Sorun Çözüldü

İlk gönderdiğim örnekteki "105" kodu sehven yanlış yazılmıştı, bir türlü cevap veremedim onu da belirtmiş olayım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
7