Ücretli dosyada revizyon sonrası oluşan formül hataları.

Çözüldü Ücretli dosyada revizyon sonrası oluşan formül hataları.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ssavas
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ssavas

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba arkadaşlar.
İzin Takip Çizelgesi Dashboard | ExcelDepo buradaki dosyayı satın alarak yerel ağ üzerinde çalışabilmesi için kendimce revize ettim.

Ekli dosyayı görüntüle 6811
Access veri tabanı ile haberleşmesinde sorun yoktur.
Yaşadığım sorun şudur;
çalışanlar ve izinler sekmesine userform ile access veri tabanından veri alınca dashboard sekmelerindeki koşullu biçimlendirmeler ve formüller doğru sonuç vermiyor. Buna mukabil elle manuel veri girince her şey sorunsuz çalışıyor.
Dosya ücretli sunulduğu için konuya eklemek istemedim. Dosya eklemeden de sorunun ne olduğunu izah etmek ayrı bir sorun. Yönetici arkadaşların onayı ile dosyayı ekleyebilirim.
Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 3.webp
    3.webp
    46.3 KB · Görüntüleme: 58
Savaş bey merhaba,

Ekli dosyayı görüntüle 6840

Bu sitede soru niteliğinde açılmış konuların toplam sayısını ve bu sorulara dair yazılmış cevap sayılarını, üste yorumsuz bir şekilde bırakıyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 6841

Bu da sizin göremediğiniz kısımda açılmış konuların toplam sayısı...

Takdir ve değerlendirmeyi diğer üyelerimize bırakıyorum...

2. mesajınıza da bunlardan başka yazacak bir cevabım bulunmamaktadır.

İyi çalışmalar,

Ekli dosyalar

• 1606311031352.webp
    1606311031352.webp
    13.2 KB · Görüntüleme: 28
  • 1606311249249.webp
    1606311249249.webp
    4.5 KB · Görüntüleme: 28
Üstadım kimseyi her hangi bir şekilde itham edici bir mahiyette eleştirmedim. Diğer forumlarda da sorulan her türlü sorulara her hangi bir beklentiniz olmadan cevap verdiğinize ben tanığım, çok da istifade etmişizdir. Lakin revize ettiğim dosya ücretli olduğu için farklı bir ortamda yardım istemektense buradan yardım çağrısı yaparak saygısızlık yapmak istemedim. Forum kurallarınız bu şekilde de olabilir veya bu tür sorulara ücretli destek de verebilirsiniz saygı duyarım ki sembolikte olsa ücretli bir programı buradan her kesin erişebileceği bir şekilde paylaşmak, programı yazan üstada saygısızlık olurdu.
En azından şunu bekliyordum "dosyayı şuraya yükleyin bir bakalım" denebilirdi.

Savaş bey ben şahsen çok fazla forumla ilgilenemiyorum.

Diğer tüm yönetim ekibimiz elinden geldiğince destek olmaktalar. Lakin link ile ilerlemek ve çözüm sunmak hiç kimsenin çok kolay girebileceği bir durum değil.

Dosyayı ya da sorun yaşadığınız basit bir örneği eklemek suretiyle çözüm isteyebilirsiniz tabiki.

Bizim burada amacımız asla ücretli destek alanına yönlendirmek değil insanları.

İyi çalışmalar,

Sn Admin'nin izni ile dosyayı paylaşmak istiyorum.
Dosyayı 2 versiyon olarak düzenledim.
d000775_izin_takip_cizelgesi-v1_access dosyası verileri access veri tabanından çekiyor. Bu yöntem ile Excel deki tüm formüller ve koşullu biçimlendirmeler bozuluyor, manuel elle veri girişinde bile doğru sonuç vermiyor.
d000775_izin_takip_cizelgesi-v2_normal dosyası ise accessten veri almadan kendi içerisinde macro ile veri girişi yapılıyor. Macro ile veri girişi yapılınca formüller ve koşullu biçimlendirmeler çalışmıyor. Manuel veri girişinde sorun olmuyor.
Yardımcı olacak arkadaşların dosyadaki formüller ve makroların ağda da çalışabilmesi yapılması gerekenleri tarif etmesini rica ediyorum.

Ekli dosyalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...