Çözüldü Kod yada Formülle birkaç hücredeki değerleri toplama

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan engin52
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

engin52

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar,
Forma yeni üye oldum.
Bilgi paylaştıkça güzeldir. Tüm üyelere şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.
Benim sormak istediğim eklediğim örnek dosyalarda aynı tarihteki değerleri diğer dosyadaki hücreye aktarmak.
Dosyalar ektedir.
Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

Foruma hoşgeldiniz.
Günlük Kasa B3 e yağıştırıp, sağa ve aşağı doğru çoğaltın.
Not:Her iki dosyada açık olmalıdır.
Kod:
You must log in to view content
(1 satır)
İlginize çok teşekkür edrim Üstadım.
Çok işime yarayacak. Bende 150 adet cari var ve bunları bir arada görebilecem ve günlük kasamı kontrol edebilecem.
Ayrıca yeni fonksiyonlarla ilgili formüllere ihtiyacım olabilir.
Teşekkürler.

Konuyla ilgili bir sorum daha olacak. Aynı şekilde 150 cari ve her caride 3500 satır var. bunların tamamını açık tutamayacağımdan yazılan her satırı Günlük Kasaya toplayacak ve cariler kapalı iken bunları görmem gerek. böyle bir formül yada kodla ilgili yardımcı olur musunuz?

Kod:
You must log in to view content
(1 satır)
Merhaba Feyzullah Bey,
Ekli dosyalardan A CARİ ve B CARİ dosyaları kapalıyken GÜNLÜK KASA dosyasındaki formüller çalışmıyor. Örnek cari dosyalarından 150 cari ve her caride 3500 satır var. Benim tüm cariler kapalıyken çalışacak bir formüle ihtiyacım var.
Yardımcı olur musunuz.
Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

Bu tür verileri formülle çekebilmek için başvurulan kaynak dosyaların açık olması gerekir yani formülle olacak iş değil. ADO kodu ile olabilir ama 150 cari dosyasından bahsediyorsunuz. Kullandığınız mevcut raporlama kodlarda kurgu yapmamı biraz zorlar. Dosyanızın taslağını değiştirirseniz bizim için kodları yazmak kolay olur.

Bu tür verileri formülle çekebilmek için başvurulan kaynak dosyaların açık olması gerekir yani formülle olacak iş değil. ADO kodu ile olabilir ama 150 cari dosyasından bahsediyorsunuz. Kullandığınız mevcut raporlama kodlarda kurgu yapmamı biraz zorlar. Dosyanızın taslağını değiştirirseniz bizim için kodları yazmak kolay olur.

Üsttedeki mesajımı okuduktan sonra aşağıdaki dosyayı deneyin.
Cari dosyaları çalıştığınız kasa dosyasının kayıtlı olduğu yerde "cariler" isimli klasörün içinde olmalı.
Çalışma dosyanızda "Cari Listesini Yenile" butonuna bastığınızda klasrde bulunan tüm dosyaları açılır hücreye listeleyecektir.
B3 açılır hücresinde cari ismi seçip "Getir" butonuna bastığınızda veriler gelecektir.

Ekli dosyalar

Cari dosyalarından 3 adet asıl dosyaları gönderiyorum. Dosyaların taslağını değiştirmeme nedenim bu dosyalardan SONUÇ sayfasından iki ayrı rapor alıyorum. Yani formüllerle taşıdığım iki ayrı rapor dosyam var. Kasa raporu dosyam üçüncü olacak o nedenle asıl dosyaları gönderiyorum.
Gönderdiğim üç cari dosyasının ikisi Gider carileri biri gelir cari bunları birleştireceğim. Sayfa 1 e aldığım verilerden yararlanarak Sayfa 2 de Gelirden Gideri çıkarıp kasada kalanı bulacağım ve sonraki güne devredeceğim. Bu nedenle her cari için Günlük K1, K2, K3 ve K4 toplamlarını GÜNLÜK KASA dosyasında Sayfa 1 de görmem gerekiyor.
Eğer gönderdiğim üç örnek Dosya için GÜNLÜK KASA doyasına Kod yazabilirseniz, Ben o kodu diğer carilere uyarlayabilirim diye düşünüyorum. Emin değilim ama en azından biraz kafa yorar dosya adı ve hücre numaralarını değiştirerek uyarlayabilirim diye düşünüyorum. Herşeyin hazırını kullanmayı değil de birazda kendim emek vermek istiyorum. Takıldığım yerde destek için müracaat ederim.
Eğer olacağına inanıyorsanız size zahmet kodu yazın.

Asıllarını yükleyemedim çünkü boyutları çok büyük. Siz kurguyu Örnek dosyalardaki satırlar kadar yapsanız ben aşağıya doğru satır numaralarını değiştirerek uzatabilir miyim.

Şimdiden teşekkürler.

Örnek dosyaları eklemeye unutmuşum onları ekledim

Ekli dosyalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...